array(1) {
 [0]=>
 array(4) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#B9D156"
  ["menu_attr"]=>
  string(11) "Krypometër"
  ["main_title"]=>
  string(11) "Krypometër"
  ["custom_item"]=>
  string(8) "?level=6"
 }
}

Presidenti Thaçi “i zbut” fjalët ndaj emisarit Lajçak dhe BE-së

Presidenti i Kosovës e ka ndërruar qëndrimin dhe qasjen e tij ndaj të emëruarit të posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav ...

Hashim Thaçi
Qëndrim i ndërruar

Kryetari i Vushtrrisë i bie pishman heqjes së monopolit në pastrimin e qytetit

Komuna e Vushtrrisë pastrohet në tërë territorin e saj nga ndërmarrja publike e quajtur "Uniteti", kompani kjo që pastron edhe komunat përreth Vushtrrisë, përkatësisht në ...

Xhafer Tahiri
Qëndrim i ndërruar

Ndryshimi i qëndrimit të Avdullah Hotit për pozitën e koordinatorëve në qeveri

Kryeministri i Kosoëvs, Avdullah Hoti ka ndryshuar qëndrim sa i përket nevojës së emërimeve të koordinatorëve nacional nga ana e qeverisë.

Avdyllah Hoti - Kryeministër i Kosovës
Qëndrim i ndërruar

LDK-ja i ndërron fjalët për numrin e ministrive

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka ndërruar qëndrim sa i përket numrit të ministrive që pritet t’i ketë qeveria e drejtuar nga ta, në rast se ...

LDK, Isa Mustafa
Qëndrim i ndërruar

Huqja e të dhënave zyrtare, si e refuzoi Burim Berisha virusin?

Të martën ishte dita kur në Kosovë u shënuan tre  personat e parë të infektuar nga pandemia COVID-19, në Fushë Kosovë. Kështu të paktën njoftoi Instituti ...

Burim Berisha
Qëndrim i ndërruar

Tërheqja nga ‘vijat e kuqe’ që shkaktuan vonesa në formimin e Qeverisë

Lëvizja Vetëvendosje dhe Lidhja Demokratike e Kosovës kanë vendosur vija të kuqe gjatë negociatave për lidhje të koalicionit për formimin e qeverisë së re. Kë...

Isa Mustafa dhe Albin Kurti
Qëndrim i ndërruar