array(1) {
 [0]=>
 array(4) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#B9D156"
  ["menu_attr"]=>
  string(11) "Krypometër"
  ["main_title"]=>
  string(11) "Krypometër"
  ["custom_item"]=>
  string(8) "?level=6"
 }
}

Kryetari i Junikut ndërron fjalët për stacionin e autobusëve

Komuna e Junikut me rreth 6 mijë banorë tash e disa vite përballet me gjendjen jo të mirë të stacionit të autobusëve.

Agron Kuçi, Kryetar i Junikut
Qëndrim i ndërruar

Avdullah Hoti ndërron fjalët brenda 3 ditëve për dialogun

Kryeministri Hoti ka dhënë dy deklarata të kundërta sa i përket kohëzgjatjes së dialogut me Serbinë për njohje reciproke.

Avdullah Hoti
Qëndrim i ndërruar

Presidenti Thaçi “i zbut” fjalët ndaj emisarit Lajçak dhe BE-së

Presidenti i Kosovës e ka ndërruar qëndrimin dhe qasjen e tij ndaj të emëruarit të posaçëm të Bashkimit Evropian për dialogun Kosovë-Serbi, Mirosllav ...

Hashim Thaçi
Qëndrim i ndërruar

Kryetari i Vushtrrisë i bie pishman heqjes së monopolit në pastrimin e qytetit

Komuna e Vushtrrisë pastrohet në tërë territorin e saj nga ndërmarrja publike e quajtur "Uniteti", kompani kjo që pastron edhe komunat përreth Vushtrrisë, përkatësisht në ...

Xhafer Tahiri
Qëndrim i ndërruar

Ndryshimi i qëndrimit të Avdullah Hotit për pozitën e koordinatorëve në qeveri

Kryeministri i Kosoëvs, Avdullah Hoti ka ndryshuar qëndrim sa i përket nevojës së emërimeve të koordinatorëve nacional nga ana e qeverisë.

Avdyllah Hoti - Kryeministër i Kosovës
Qëndrim i ndërruar

LDK-ja i ndërron fjalët për numrin e ministrive

Lidhja Demokratike e Kosovës, ka ndërruar qëndrim sa i përket numrit të ministrive që pritet t’i ketë qeveria e drejtuar nga ta, në rast se ...

LDK, Isa Mustafa
Qëndrim i ndërruar