Ministri se mban fjalën për përfundimin e palestrës të nisur 13 vite më parë

Ka kaluar më shumë se një dekadë nga fillimi i ndërtimit të një palestre sportive në Komunën e Istogut.

Kujtim Gashi
Rrenë e kryptë

Loja e Flora Brovinës me tragjedinë e dhunimeve

Më pak se një muaj pas publikimit të fotografisë, Prokuroria Speciale ka nxjerrë rezultatet e ekspertizës së fotografisë që deputetja Flora Brovina e kishte prezantuar si provë të një ...

Flora Brovina
Rrenë e kryptë

Vuçiq i rren deputetët në Serbi për aksionin e Policisë së Kosovës në veri

Presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, u ka thënë një gënjeshtër sot deputetëve të parlamentit serb mbi aksionin e Prokurorisë dhe Policisë së Kosovës në ...

Aleksandër Vuçiq
Rrenë e kryptë

Rrena dyfishtë për ndërtimin e palestrës sportive në Viti

Palestra sportive qendrore në Komunën e Vitisë ende vazhdon të jetë e papërfunduar. Komuna e Vitisë vazhdimisht e ka prolonguar kohën e finalizimit të punimeve në kë...

Sokol Haliti
Rrenë e kryptë

Si e ‘zhduki’ veten Avdullah Hoti nga përleshja në LDK?

Anëtari i Kryesisë së Lidhjes Demokratike të Kosovës(LDK), Avdullah Hoti ka mohuar se ka qenë i pranishëm ku ndodhi përleshja fizike mes disa pjesëmarrë...

Avdullah Hoti
Rrenë e kryptë

Rrena mediale për identitetin e personave që u shfaqën në foton e Brovinës

Dje, teksa zhvillohej një seancë në Kuvendin e Kosovës për shqyrtimin e Propozim-Rezolutës për gjenocidin, krimet kundër njerëzimit dhe krimet e luftës të ...

Mediat
Rrenë e kryptë