Huqja e Nismës për kalimin e pragut

Koalicioni parazgjedhor Nisma Socialdemokrate – Aleanca Kosova e Re – Partia e Drejtësisë nuk ka arritur ta kalojë pragun për t’u bërë pjesë e Kuvendit të Kosovës, ...

Nisma Socialdemokrate
Rrenë

PZAP përgënjeshtron Valdete Dakën për të drejtën e ankesës së OJQ-së

Paneli Zgjedhor për Ankesa dhe Parashtresa dhe Komisioni Qendror Zgjedhor kanë dhënë qëndrime të ndryshme sa i përket të drejtës së Organizatave Jo Qeveritare pë...

Valdete Daka- kryesuese e Komisionit Qendror Zgjedhor
Rrenë

Rrena e arsimtarit nga Prizreni për arsyet e fotografisë me përshëndetje ushtarake

Fotografia e një mësuesit nga Prizreni së bashkë me disa fëmijë të tjerë duke bërë përshëndetje ushtarake ka nxitur reagime të shumta në opinionin kosovar.

Rrenë

Rrena e Vjosa Osmanit për Paradën e Krenarisë

Kandidatja për kryeministre dhe nënkryetarja e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Vjosa Osmani nuk e ka mbajtur fjalën për pjesëmarrje në Paradën e ...

Vjosa Osmani
Rrenë

KQZ përgënjeshtron Gjuriqin: Në Kosovë nuk votohet me dokumente të Serbisë

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka reaguar ndaj deklaratave të Shefit të Zyrës për Kosovë në Serbi, Marko Gjuriq.

Marko Gjuriq
Rrenë

Uran Ismaili rrejti kur tha: Nuk rrej kurrë

Kandidati për deputet nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës njëkohësisht edhe ministër në detyrë i Shëndetësisë, Uran Ismaili, në #DebatPernime pasi ...

Uran Ismaili
Rrenë