array(1) {
 [0]=>
 array(4) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#B9D156"
  ["menu_attr"]=>
  string(11) "Krypometër"
  ["main_title"]=>
  string(11) "Krypometër"
  ["custom_item"]=>
  string(8) "?level=0"
 }
}

Caqet e arritura të Ministrisë së Zhvillimit Rajonal në zbatimin e rekomandimeve të Auditorit

Pak para se të publikohej raporti i auditimit për vitin 2019, KALLXO.com kishte nisur një shkresë në adresë të Ministrisë së Zhvillimit Rajonal në lidhje me rekomandimet dhe çalimet ...

Ministria e Zhvillimit Rajonal
E vërtetë

Fushë Kosova i vendos kamerat e sigurisë në qytet, pritet vendosja edhe e sistemit të zërimit

Kryetari i Komunës së Fushë Kosovës, Burim Berisha në emisionin Jeta në Komunë, kishte premtuar se qyteti i kësaj komune do të mbulohet me kamera të sigurisë.

Pjesërisht e vërtetë

Haskuka mban premtimin për transformimin e administratës komunale

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka, në debatin "Jeta në Kosovë", kishe deklaruar se brenda mandatit katër vjeçar do të krijonte qasje më të lehtë dhe ...

E vërtetë

Hoti e mbajti fjalën për miratimin e Ligjit për rimëkëmbjen ekonomike

Kryeministri i Kosovës, Avdullah Hoti pati dhënë premtim publik të premten e kaluar më 27 nëntor, se javën pasuese do të miratohej Projektligji për Rimëkë...

Avdullah Hoti
E vërtetë

Rrena e Armend Zemajt për votat e LDK-së në Podujevë

Ministri i Shëndetësisë, i cili vjen nga radhët e Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Armend Zemaj ka deklaruar se në zgjedhjet për kryetar të Komunë...

Rrenë

Lajm i rremë për fotografinë e gruas me fëmijën e saj në acar

Një fotografi e shpërndarë dje në mediat sociale ku shihet një grua dhe një fëmijë me pretendimin se kanë mbetur jashtë në kushte të rënda atmosferike.

Rrenë