array(1) {
 [0]=>
 array(4) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#B9D156"
  ["menu_attr"]=>
  string(11) "Krypometër"
  ["main_title"]=>
  string(11) "Krypometër"
  ["custom_item"]=>
  string(8) "?level=0"
 }
}

Rrena e parë e koalicionit LVV-LDK

Sot, Lëvizja Vetëvendosje (LVV) dhe Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK), arritën marrëveshjen për koalicion me ç’rast edhe njoftuan se numri i ministrive nuk do ...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti
Rrenë e kryptë

Premtimi i rremë i Labinot Vitisë dhe Bekim Shytit: Banorët e Bitisë së Shtërpcës mbesin pa ujë të pijshëm

Banorët të fshatit Biti e Poshtme kanë protestuar disa herë para Komunës së Shtërpcës për mungesë të ujit të pijshëm gjatë muajit dhjetor e ...

Bekim Shyti dhe Labinot Vitija
Rrenë

Huqja mediale për afatin e Kurtit për ta formuar qeverinë

Kur ditët po numërohen së prapthi për mandatarin për ta formuar qeverinë e Kosovës, mediat po e numërojnë këtë kohë në mënyra ...

Rrenë

72 orët që u bënë 1,560 orë: Përpjekjet e ‘dështuara’ për arritjen e koalicionit LVV-LDK

Më 22 nëntor 2019, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, kishte deklaruar se me LDK-në do të takohen një orë pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve të 6 tetorit, pë...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti
Rrenë e kryptë

Rrena e Isa Mustafës për ‘takimin e fundit’ me Vetëvendosjen

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa më 15 janar, në një konferencë për media, ka thënë se me Lëvizjen Vetëvendosje (LVV) do të ...

Isa Mustafa
Rrenë

Kryeprokurori mohon se djali dyshohet për vrasjen e çiftit në Prizren

Gjatë ditës mediat kanë raportuar se djali i një çifti që u gjetën të vdekur në Prizren, po dyshohet për vrasjen e prindërve.

Media
Me kos