array(1) {
 [0]=>
 array(4) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#B9D156"
  ["menu_attr"]=>
  string(11) "Krypometër"
  ["main_title"]=>
  string(11) "Krypometër"
  ["custom_item"]=>
  string(8) "?level=0"
 }
}

72 orët që u bënë 1,560 orë: Përpjekjet e ‘dështuara’ për arritjen e koalicionit LVV-LDK

Më 22 nëntor 2019, kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, kishte deklaruar se me LDK-në do të takohen një orë pas certifikimit të rezultateve të zgjedhjeve të 6 tetorit, pë...

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti
Rrenë e kryptë

Rrena e Isa Mustafës për ‘takimin e fundit’ me Vetëvendosjen

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa më 15 janar, në një konferencë për media, ka thënë se me Lëvizjen Vetëvendosje (LVV) do të ...

Isa Mustafa
Rrenë

Kryeprokurori mohon se djali dyshohet për vrasjen e çiftit në Prizren

Gjatë ditës mediat kanë raportuar se djali i një çifti që u gjetën të vdekur në Prizren, po dyshohet për vrasjen e prindërve.

Media
Me kos

Ferizaj ende pa strehimore të qenve endacakë

Qyteti i Ferizajit vazhdon të mos ketë mundësi strategjike të trajtimit të qenve endacakë.

Me kos

Ndryshimi i vazhdueshëm i qëndrimeve për votimin e qeverisë Kurti

Edhe pse kanë kaluar më shumë se 3 muaj pas zgjedhjeve nacionale të 6 tetorit, Lëvizja Vetëvendosje dhe LDK-ja ende nuk janë marrë vesh për koalicionin qeverisës.

Isa Mustafa
Qëndrim i ndërruar

Pishmani i Duda Baljes për partinë

Gjatë kohës së fushatës zgjedhore për zgjedhjet  parlamentare të datës 6 Tetor, Duda Balje ishte përgjigjur në 44 pyetjet e KALLXO.com, intervistë kjo e publikuar me ...

Duda Balje
Qëndrim i ndërruar