array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(41) "https://kallxo.com/komuna/jeta-ne-komune/"
 }
}

Qeverisja e Leposaviqit e heshtur karshi kritikave nga banorët

Uji i pijshëm, kanalizimi, mungesa e ambulancave në fshatra, probleme me transportin e mungesa e infrastrukturës janë disa nga problemet e përmendura nga qytetarët e Leposaviqit ...

Problemet e qeverisjes lokale në Graçanicë

Infrastruktura, uji dhe menaxhimi i mbeturinave janë disa nga problemet  me të cilat ballafaqohen banorët  e Komunës së Graçanicës.

Banorët tregojnë hallet e Novobërdës, qeverisja hesht

Problemet e zakonshme me shërbime publike, bërllok e infrastrukturë po e përcjellin edhe njërën nga komunat me demografi karakteristike në Kosovë.

Premtime për infrastrukturë, transparencë e barazi gjinore në Mitrovicën e Veriut

Tradicionalisht e udhëhequr nga Lista Serbe dhe me kritika të shumta për mungesë transparence, në Mitrovicë të Veriut është nisur gara mes katër kandidatëve për ...

Çka i premtuan Llapit tre kandidatët për kryetarë?

Disa ditë para se qytetarët e Podujevës do të dalin në votime në zgjedhjet e parakohshme për kryetarë, tre kandidatë nga tre partitë më të mëdha ...

Në mungesë të Shpend Ahmetit, asamblistët debatojnë për qeverisjen e tij në Prishtinë

Kur kanë mbetur rreth një vit deri në përfundimin e mandatit të kryetarëve të komunave që u zgjodhën në vitin 2017, Shpend Ahmeti ishte i vetmi kryetar nga ...