Gazetari Kërstiq: Tragjedia në Banjskë i hodhi një rrip shpëtimi Qeverisë Kurti

Gazetari Branislav Kërstiq ka komentuar sulmin terrorist që ndodhi në fshatin Banjskë të Zveçanit mëngjesin e së dielës.

Kërstiq në emisionin #KallxoPërnime tha se tragjedia e Banjskës i ka hedhur një rrip shpëtimi Qeverisë Kurti.

“Kjo tragjedia në Banjskë, veç u hodhi një rrip shpëtimi zotëri Kurtit dhe Qeverisë së tij. Ne kemi një shkelje serioze të të drejtave kolektive të komunitetit serb në veri të vendit. Janë instalu kryetar të komunave që i shërbejnë vetëm kryeministrit, aty është problemi”- ka deklaruar Kërstiq.