// E enjte ORA 20:20

0

6 Nëntor 2009

Zgjedhjet Lokale 2009 – Vushtrri

Zgjedhjet lokale '07

NDËRLIDHUR

Athinë
 

Një tërmet i fuqishëm godet Athinën

Një tërmet i fortë ka goditur Athinën, duke dëmtuar rrjetin telefonik në një pjesë të kryeqytetit grek. Sipas BBC, tërmeti ka ndodhur para pak çasteve, ndërsa shumë shpejtë do të jepen detaje të reja, rreth pasojave të tërmetit në Athinë.   Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

daut haradinaj
 

Ministria e Austrisë tregon a u arrestua Daut Haradinaj

Autoritetet e Austrisë kanë mohuar se deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj është arrestuar në Vjenë. Haradinaj, ish-komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka një fletëarrest ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia që nga paslufta. Dje në media është raportuar se ai ishte ndaluar nga autoritetet në Vjenë për shkak të këtij fletëarresti. Lidhur me këtë çështje, […]

Vrasja e 11 vjecarit
 

Prokurori i Shtetit dhe Policia ‘me zemër e shpirt të thyer’ shprehën ngushëllime për 9 vjeçarin e vrarë

Prokurori i shtetit dhe policia e Kosovës, përmes një komunikate për media kanë shprehur ngushëllime familjes së djaloshit nëntë vjeçar të vrarë në Fushë Kosovë disa ditë më parë. Në këtë komunikatë këto dy institucione janë zotuar për ndërmarrjen e hapave sa më të shpejtë për ta zbardhur rastin në fjalë. “Vrasësi i dyshuar është […]

ngacmimi
 

67 vjeqari nga Ferizaj akuzohet se ngacmoi të miturën

Ramush Zeka nga Ferizaj, i akuzuar për ngacmim të një vajze të mitur, doli sot para gjykatës. Ai akuzohet se ka ngacmuar një vajzë të mitur gjersa ajo ishte duke u kthyer nga shkolla mirëpo i dyshuari deklaroi se është i pafajshëm. Sipas deklaratës në polici i pandehuri Ramush Zeka është takuar me prindin e […]

ATK
 

ATK shënoi rritje të të hyrave në gjashtë mujorin e parë të vitit 2019

Administrata Tatimore e Kosovës në 6 mujorin e parë të vitit 2019 ka shënuar rritje të të hyrave dhe rritje të aktiviteteve të konfiskimit të pasurisë. Në 6 mujorin e parë ATK ka zhvilluar 155 raste të procesit të konfiskimeve ku nga këto aktivitete janë mbledhur 2.7 milionë euro. Kështu tha drejtori i përgjithshëm i […]

TË FUNDIT

Athinë
 

Një tërmet i fuqishëm godet Athinën

Një tërmet i fortë ka goditur Athinën, duke dëmtuar rrjetin telefonik në një pjesë të kryeqytetit grek. Sipas BBC, tërmeti ka ndodhur para pak çasteve, ndërsa shumë shpejtë do të jepen detaje të reja, rreth pasojave të tërmetit në Athinë.   Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

daut haradinaj
 

Ministria e Austrisë tregon a u arrestua Daut Haradinaj

Autoritetet e Austrisë kanë mohuar se deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj është arrestuar në Vjenë. Haradinaj, ish-komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka një fletëarrest ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia që nga paslufta. Dje në media është raportuar se ai ishte ndaluar nga autoritetet në Vjenë për shkak të këtij fletëarresti. Lidhur me këtë çështje, […]

Vrasja e 11 vjecarit
 

Prokurori i Shtetit dhe Policia ‘me zemër e shpirt të thyer’ shprehën ngushëllime për 9 vjeçarin e vrarë

Prokurori i shtetit dhe policia e Kosovës, përmes një komunikate për media kanë shprehur ngushëllime familjes së djaloshit nëntë vjeçar të vrarë në Fushë Kosovë disa ditë më parë. Në këtë komunikatë këto dy institucione janë zotuar për ndërmarrjen e hapave sa më të shpejtë për ta zbardhur rastin në fjalë. “Vrasësi i dyshuar është […]

ngacmimi
 

67 vjeqari nga Ferizaj akuzohet se ngacmoi të miturën

Ramush Zeka nga Ferizaj, i akuzuar për ngacmim të një vajze të mitur, doli sot para gjykatës. Ai akuzohet se ka ngacmuar një vajzë të mitur gjersa ajo ishte duke u kthyer nga shkolla mirëpo i dyshuari deklaroi se është i pafajshëm. Sipas deklaratës në polici i pandehuri Ramush Zeka është takuar me prindin e […]

ramush haradinaj
 

Haradinaj takohet me UD e shefit të EULEX-it

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ka pritur në takim ushtruesin e  detyrës së shefit të EULEX-it Bernd Thran. Haradinaj përmes një publikimi në Facebook i ka uruar detyrën e re në krye të EULEX-it. Haradinaj po ashtu ka shprehur vullnetin për fuqizim të sistemit të drejtësisë. “Prita në takim UD shefin e EULEX-it, Bernd Thran, […]

Tash

NA NDIQNI

Prokurori i Shtetit dhe Policia 'me zemër e shpirt të thyer' shprehën ngushëllime për 9 vjeçarin e vrarë

by Arta Sopi
NA NDIQNI

Send this to a friend