// E enjte ORA 20:20

0

10 Nëntor 2009

Zgjedhjet Lokale 2009 – Hani i Elezit

Zgjedhjet lokale '09

NDËRLIDHUR

 

Pamje: Ushtria shpëton 42 vjeçarin e ngujuar në kanionin e Erzenit

Pilotë dhe teknikë të Forcave Ajrore të Shqipërisë u angazhuan për të shpëtuar një 42 vjeçar në kanionet e Erzenit, ka bërë të ditur ministrja e Mbrojtjes  Olta Xhacka, nëpërmjet një video të publikuar në “Facebook”. “Forcat e Armatosura të Shqipërisë në shërbim të çdo shqiptari. Shikoni profesionalizmin e pilotëve dhe teknikëve trima të Forcës […]

 

Nënshkruhet Marrëveshje Ushtria Shqiptare furnizohet me helikopterë Amerikan

Në fundjavë Ministrja Shqiptare e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka nënshkruar marrëveshjen për blerjen e helikopterëve “Black Hawkk” Në njoftimin e Qeverisë Shqiptare thuhet se ministrja Olta Xhaçka vizitoi Gardën Kombëtare të Nju Xhersit në Bazën e Përbashkët McGuire-Dix-Lakehurst, ku u prit nga komandanti i saj, gjeneral brigade Jemal J. Beale. Gjatë kësaj vizite u finalizua […]

 

Debati nëse Shkumbin Mehmetit tentoi të falte namazin në gjykatën e Prishtinës

Disa ditë pas incidentit në Shërbimin Korrektues të Kosovës ku dëshmitari Shukumbin Mehmeti u transportuar në të njëjtën veturë me të akuzuarin Bedri Krasniqi një debat tjetër ka filluar. Në një debat televiziv drejtori i ShKK-së Nehat Thaqi kishte deklaruar se Mehmeti dhe të tjerët tentuan të marrin sexhadet për tu falur në gjykatë gjatë […]

Aksidenti
 

Aksident i rëndë në Berat, viktima tre fëmijë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në aksin rrugor Lushnje-Berat, në vendin e quajtur “Fiershegan”. Policia bën të ditur se një automjet “Benz” është përplasur me një “Toyota” dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur 7 persona. Sipas policisë, si pasojë e përplasjes kanë mbetur të dëmtuar shtetasi F.M dhe pasagjeri […]

 

Droga e shtrenjtë konfiskohet në Maltë destinacion Durrësin

Departamenti i Doganave në Maltë ka raportuar se të shtunën sekuestroi 144 kg kokainë, ku një pjesë e konsiderueshme e saj do të futej në Shqipëri. Lënda narkotike ishte fshehur në kontejnerë dhe u zbulua në port nga doganierët në “Malta Freeport”. Zbulimi është arritja e katërt e madhe për departamentin pas bllokimit të kokainës […]

TË FUNDIT

 

Pamje: Ushtria shpëton 42 vjeçarin e ngujuar në kanionin e Erzenit

Pilotë dhe teknikë të Forcave Ajrore të Shqipërisë u angazhuan për të shpëtuar një 42 vjeçar në kanionet e Erzenit, ka bërë të ditur ministrja e Mbrojtjes  Olta Xhacka, nëpërmjet një video të publikuar në “Facebook”. “Forcat e Armatosura të Shqipërisë në shërbim të çdo shqiptari. Shikoni profesionalizmin e pilotëve dhe teknikëve trima të Forcës […]

 

Nënshkruhet Marrëveshje Ushtria Shqiptare furnizohet me helikopterë Amerikan

Në fundjavë Ministrja Shqiptare e Mbrojtjes Olta Xhaçka ka nënshkruar marrëveshjen për blerjen e helikopterëve “Black Hawkk” Në njoftimin e Qeverisë Shqiptare thuhet se ministrja Olta Xhaçka vizitoi Gardën Kombëtare të Nju Xhersit në Bazën e Përbashkët McGuire-Dix-Lakehurst, ku u prit nga komandanti i saj, gjeneral brigade Jemal J. Beale. Gjatë kësaj vizite u finalizua […]

 

Debati nëse Shkumbin Mehmetit tentoi të falte namazin në gjykatën e Prishtinës

Disa ditë pas incidentit në Shërbimin Korrektues të Kosovës ku dëshmitari Shukumbin Mehmeti u transportuar në të njëjtën veturë me të akuzuarin Bedri Krasniqi një debat tjetër ka filluar. Në një debat televiziv drejtori i ShKK-së Nehat Thaqi kishte deklaruar se Mehmeti dhe të tjerët tentuan të marrin sexhadet për tu falur në gjykatë gjatë […]

Aksidenti
 

Aksident i rëndë në Berat, viktima tre fëmijë

Një aksident i rëndë ka ndodhur mbrëmjen e së dielës në aksin rrugor Lushnje-Berat, në vendin e quajtur “Fiershegan”. Policia bën të ditur se një automjet “Benz” është përplasur me një “Toyota” dhe për pasojë kanë mbetur të plagosur 7 persona. Sipas policisë, si pasojë e përplasjes kanë mbetur të dëmtuar shtetasi F.M dhe pasagjeri […]

 

Temperaturat gjatë javës në Kosovë

Instituti Hidrometorologjik i Kosovës bën të ditur se në pesë ditët e ardhshme në Kosovë do të mbajë mot i ndryshueshëm, me vranësira, diell dhe reshje shiu. Siç bëhet e ditur, reshje shiu parashihet të ketë ditën e martë dhe të enjte, kurse vikendi paraqitet me reshje më të theksuara shiu. “Në fushat termike pritet […]

Tash

NA NDIQNI

Aksident i rëndë në Berat, viktima tre fëmijë

by Kallxo
NA NDIQNI

Send this to a friend