// E enjte ORA 20:20

0

13 Nëntor 2009

Zgjedhjet Lokale 2009 – Graçanicë

Zgjedhjet lokale '09

NDËRLIDHUR

"Femart"
 

Mbyllet edicioni i 7-të i Festivalit ‘FemArt’ 

Me shfaqjen e koncertit ‘FemArt finale”  dje në mbrëmje, më 16 qershor 2019, në Teatrin ODA është mbyllur edicioni i 7 i Festivalit Ndërkombëtar “FemArt”. Për herë të shtatë, Qendra për Art dhe Komunitet – Artpolis organizoi festivalin “FemArt”,  Festivali i Artistëve dhe Aktivistëve nga 10 deri më 16 qershor 2019. Motoja e festivalit ‘Me Liri […]

Vala
 

Gjonbalaj: Jam duke u gjykuar për Telekomin

Ish-kryetari i Bordit të Drejtorëve të PTK-së Rexhë Gjonbalaj është duke u intervistuar nga Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala. Gjonbalaj para anëtarëve të këtij komisioni ka thënë se është në proces gjyqësor duke u gjykuar si i akuzuar  edhe në gjykatë për këtë çështje dhe e ka ngritur dyshimin […]

Komuna e Prishtinës
 

Shpend Ahmeti: Ndërtimi i parkingut nëntokësor fillon sivjet

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti paralajmëruar së ndërtimi i parkingut nëntokësor fillon në këtë vit. Ahmeti siç njofton në një postim, Organi Shqyrtues i Prokurimit i ka dhënë të drejtë komunës për ndërtimin e këtij parkingu më mbi 500 vendparkime. “OSHP i ka dhënë të drejtë Komunës për parkingun nëntokësor dhe për procedurat […]

Caktimi i paraburgimit
 

Paraburgim për prizrenasit për rrahjen e fqinjit

E. F dhe E. Z do të qëndrojnë në paraburgim deri më 14 korrik, ka bë.rë të ditur Gjykata në Prizren. Kjo pasi që Gjykata Themelore në Prizren ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore për caktimin e masës së paraburgimit për dy të pandehurit për veprën penale lëndim i rëndë trupor. Gjykata ka sqaruar se […]

Marshi
 

Shoqëria civile kundërshton me protestë projekt-ligjin për subjektet politike

Organizatat e shoqërisë civile kanë organizuar “Marshin e Refuzimit” për të kundërshtuar Projektligjin për Financimin e Subjekteve Politike. Marshi ka filluar nga sheshi “Skënderbeu” dhe do të vazhdojë para selive të gjashtë partive kryesore parlamentare. Përfaqësuesi i shoqërisë civile, Ismet Kryeziu tha se ky marsh është organizuar për t’i bërë thirrje qeverisë që ta tërheqë […]

Aksident Trafiku
 

Dy të lënduar në aksident trafiku në Gjilan

Dy persona kanë mbetur të lënduar si pasojë e një  aksidenti trafiku i cili ka ndodhur mëngjesin e sotëm në rrugën Gjilan- Doberqan. Zëdhënësi I policisë në rajonin e Gjilanit, Ismet Hashani ka bërë të ditur për KALLXO.com se aksidenti dyshohet se ka ndodhur për shkak të disa dritareve të plastikës. “Dyshohet se deri te […]

TË FUNDIT

"Femart"
 

Mbyllet edicioni i 7-të i Festivalit ‘FemArt’ 

Me shfaqjen e koncertit ‘FemArt finale”  dje në mbrëmje, më 16 qershor 2019, në Teatrin ODA është mbyllur edicioni i 7 i Festivalit Ndërkombëtar “FemArt”. Për herë të shtatë, Qendra për Art dhe Komunitet – Artpolis organizoi festivalin “FemArt”,  Festivali i Artistëve dhe Aktivistëve nga 10 deri më 16 qershor 2019. Motoja e festivalit ‘Me Liri […]

Vala
 

Gjonbalaj: Jam duke u gjykuar për Telekomin

Ish-kryetari i Bordit të Drejtorëve të PTK-së Rexhë Gjonbalaj është duke u intervistuar nga Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala. Gjonbalaj para anëtarëve të këtij komisioni ka thënë se është në proces gjyqësor duke u gjykuar si i akuzuar  edhe në gjykatë për këtë çështje dhe e ka ngritur dyshimin […]

Komuna e Prishtinës
 

Shpend Ahmeti: Ndërtimi i parkingut nëntokësor fillon sivjet

Kryetari i Komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti paralajmëruar së ndërtimi i parkingut nëntokësor fillon në këtë vit. Ahmeti siç njofton në një postim, Organi Shqyrtues i Prokurimit i ka dhënë të drejtë komunës për ndërtimin e këtij parkingu më mbi 500 vendparkime. “OSHP i ka dhënë të drejtë Komunës për parkingun nëntokësor dhe për procedurat […]

Caktimi i paraburgimit
 

Paraburgim për prizrenasit për rrahjen e fqinjit

E. F dhe E. Z do të qëndrojnë në paraburgim deri më 14 korrik, ka bë.rë të ditur Gjykata në Prizren. Kjo pasi që Gjykata Themelore në Prizren ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore për caktimin e masës së paraburgimit për dy të pandehurit për veprën penale lëndim i rëndë trupor. Gjykata ka sqaruar se […]

Marshi
 

Shoqëria civile kundërshton me protestë projekt-ligjin për subjektet politike

Organizatat e shoqërisë civile kanë organizuar “Marshin e Refuzimit” për të kundërshtuar Projektligjin për Financimin e Subjekteve Politike. Marshi ka filluar nga sheshi “Skënderbeu” dhe do të vazhdojë para selive të gjashtë partive kryesore parlamentare. Përfaqësuesi i shoqërisë civile, Ismet Kryeziu tha se ky marsh është organizuar për t’i bërë thirrje qeverisë që ta tërheqë […]

lajm
 

Turbulenca në aeroplanin Prishtinë – Basel, tmerrohen pasagjerët

Pasagjerët që po fluturonin nga Prishtina në Bazel kanë përjetuar tmerrin mbrëmë përderisa aeroplani pati disa turbulenca disa minuta para mbërritjes në destinacion, raportojnë mediat zvicerane. Sipas agjencisë së lajmeve 20minuten, turbulenca nisi nja 30 minuta pas ngritjes së aeroplanit nga Aeroporti i Prishtinës dhe zgjati rreth pesë minuta. Agjencia citon pasagjeren Mirjeta Basha, e […]

Tash

NA NDIQNI

Paraburgim për prizrenasit për rrahjen e fqinjit

by Adelina Ahmeti
NA NDIQNI

Send this to a friend