// E enjte ORA 20:20

0

6 Dhjetor 2007

Zgjedhjet Lokale 2007 – Prishtinë

Zgjedhjet lokale '07

NDËRLIDHUR

Ruairí O'Connell
 

O’Connell kundër Ramush Haradinajt dhe Enver Hoxhajt, përkrahë KShC-në

Ambasadori britanez në Kosovë, Ruairi O’Connell, gjithashtu ka komentuar vendimin e Këshillit Shtetëror të Cilësisë (KShC), për mos akreditimin e tri universiteteve publike të Pejës, Mitrovicës dhe Prizrenit. O’Connell ka shkruar se nëse universitetet kanë dështuar për të përmbushur kërkesat minimale të cilësisë, është faji i tyre e jo i Këshillit. “Dy parime janë jetike […]

Athinë
 

Një tërmet i fuqishëm godet Athinën

Një tërmet i fortë ka goditur Athinën, duke dëmtuar rrjetin telefonik në një pjesë të kryeqytetit grek. Sipas BBC, tërmeti ka ndodhur para pak çasteve, ndërsa shumë shpejtë do të jepen detaje të reja, rreth pasojave të tërmetit në Athinë.   Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

daut haradinaj
 

Ministria e Austrisë tregon a u arrestua Daut Haradinaj

Autoritetet e Austrisë kanë mohuar se deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj është arrestuar në Vjenë. Haradinaj, ish-komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka një fletëarrest ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia që nga paslufta. Dje në media është raportuar se ai ishte ndaluar nga autoritetet në Vjenë për shkak të këtij fletëarresti. Lidhur me këtë çështje, […]

Vrasja e 11 vjecarit
 

Prokurori i Shtetit dhe Policia ‘me zemër e shpirt të thyer’ shprehën ngushëllime për 9 vjeçarin e vrarë

Prokurori i shtetit dhe policia e Kosovës, përmes një komunikate për media kanë shprehur ngushëllime familjes së djaloshit nëntë vjeçar të vrarë në Fushë Kosovë disa ditë më parë. Në këtë komunikatë këto dy institucione janë zotuar për ndërmarrjen e hapave sa më të shpejtë për ta zbardhur rastin në fjalë. “Vrasësi i dyshuar është […]

TË FUNDIT

Ruairí O'Connell
 

O’Connell kundër Ramush Haradinajt dhe Enver Hoxhajt, përkrahë KShC-në

Ambasadori britanez në Kosovë, Ruairi O’Connell, gjithashtu ka komentuar vendimin e Këshillit Shtetëror të Cilësisë (KShC), për mos akreditimin e tri universiteteve publike të Pejës, Mitrovicës dhe Prizrenit. O’Connell ka shkruar se nëse universitetet kanë dështuar për të përmbushur kërkesat minimale të cilësisë, është faji i tyre e jo i Këshillit. “Dy parime janë jetike […]

Athinë
 

Një tërmet i fuqishëm godet Athinën

Një tërmet i fortë ka goditur Athinën, duke dëmtuar rrjetin telefonik në një pjesë të kryeqytetit grek. Sipas BBC, tërmeti ka ndodhur para pak çasteve, ndërsa shumë shpejtë do të jepen detaje të reja, rreth pasojave të tërmetit në Athinë.   Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

daut haradinaj
 

Ministria e Austrisë tregon a u arrestua Daut Haradinaj

Autoritetet e Austrisë kanë mohuar se deputeti i AAK-së, Daut Haradinaj është arrestuar në Vjenë. Haradinaj, ish-komandant i Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, ka një fletëarrest ndërkombëtar të lëshuar nga Serbia që nga paslufta. Dje në media është raportuar se ai ishte ndaluar nga autoritetet në Vjenë për shkak të këtij fletëarresti. Lidhur me këtë çështje, […]

ngacmimi
 

67 vjeçari nga Ferizaj akuzohet se ngacmoi të miturën

Ramush Zeka nga Ferizaj, i akuzuar për ngacmim të një vajze të mitur, doli sot para gjykatës. Ai akuzohet se ka ngacmuar një vajzë të mitur gjersa ajo ishte duke u kthyer nga shkolla mirëpo i dyshuari deklaroi se është i pafajshëm. Sipas deklaratës në polici i pandehuri Ramush Zeka është takuar me prindin e […]

Tash

NA NDIQNI

Haradinaj i flet studentëve ndërkombëtarë për bashkëjetesën mes komuniteteve në Kosovë

by Xheneta Murtezaj
NA NDIQNI

Send this to a friend