// E enjte ORA 20:20

0

3 Dhjetor 2007

Zgjedhjet Lokale 2007 – Gjakovë

astrit haraqija

NDËRLIDHUR

ushtria e kosovës
 

Ministri Shala uron qytetarët për Ushtrinë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës për shndërrimin e FSK-së në Ushtri. “Kosova sot po shënon suksesin e radhës. Në vazhdën e punës tonë të shtet ndërtimit, më lejoni t’iu uroj të gjithëve USHTRINË tonë. Tashmë edhe ne po shndërrohemi nga kontribuues të sigurisë, në prodhues të […]

nato
 

Reagon NATO pas themelimit të Ushtrisë së Kosovës

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka reaguar pas formimit të Ushtrisë së Kosovës, duke shprehur keqardhje që ky vendim u bë pavarësisht shqetësimeve të NATO-s si dhe sipas tij,  vendimi i sotëm nuk duhet të rrisë tensionet në rajon. “Sot, institucionet në Kosovë kanë njoftuar miratimin e tre ligjeve që iniciojnë procesin e […]

lindja e ushtrise
 

Thaçi: Ushtria dhurata më e mirë për festat e fundvitit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka uruar qytetarët për Ushtrinë e re duke thënë që Kosova më në fund e ka përmbyllur procesin e shtet ndërtimit. “Ushtria e Kosovës është nderi, siguria dhe mirëqenia e Republikës së Kosovës. Pas dy dekadash shumë të mundimshme, më në fund po e përmbyllim procesin e shtetndërtimit. Në Kuvendin […]

TË FUNDIT

ushtria e kosovës
 

Ministri Shala uron qytetarët për Ushtrinë

Ministri i Tregtisë dhe Industrisë, Endrit Shala, ka uruar të gjithë qytetarët e Kosovës për shndërrimin e FSK-së në Ushtri. “Kosova sot po shënon suksesin e radhës. Në vazhdën e punës tonë të shtet ndërtimit, më lejoni t’iu uroj të gjithëve USHTRINË tonë. Tashmë edhe ne po shndërrohemi nga kontribuues të sigurisë, në prodhues të […]

nato
 

Reagon NATO pas themelimit të Ushtrisë së Kosovës

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s, Jens Stoltenberg, ka reaguar pas formimit të Ushtrisë së Kosovës, duke shprehur keqardhje që ky vendim u bë pavarësisht shqetësimeve të NATO-s si dhe sipas tij,  vendimi i sotëm nuk duhet të rrisë tensionet në rajon. “Sot, institucionet në Kosovë kanë njoftuar miratimin e tre ligjeve që iniciojnë procesin e […]

lindja e ushtrise
 

Thaçi: Ushtria dhurata më e mirë për festat e fundvitit

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi ka uruar qytetarët për Ushtrinë e re duke thënë që Kosova më në fund e ka përmbyllur procesin e shtet ndërtimit. “Ushtria e Kosovës është nderi, siguria dhe mirëqenia e Republikës së Kosovës. Pas dy dekadash shumë të mundimshme, më në fund po e përmbyllim procesin e shtetndërtimit. Në Kuvendin […]

ushtria
 

SHBA-të urojnë tranzicionin e FSK-së

Ambasada e Shteteve të Bashkuara në Kosovë ka dalur me deklaratë pas votimit të tri projektligjeve në Kuvendin e Kosovës që nisin transformimin e FSK-së në ushtri. Në deklaratën e tyre thuhet se FSK duhet të vazhdojë bashkëpunimin me KFOR-in. “Shtetet e Bashkuara të Amerikës ripohojnë mbështetjen e tyre për tranzicionin gradual të Forcës së […]

Tash

NA NDIQNI

Reagon NATO pas themelimit të Ushtrisë së Kosovës

by Arbisa Shefkiu
NA NDIQNI

Send this to a friend