// E enjte ORA 20:20

0

10 Dhjetor 2010

Zgjedhjet 2010: Sundimi i Ligjit

Zgjedhjet '10

NDËRLIDHUR

 

Pritet raporti i hetimit parlamentar për deportimin e turqve (VIDEO)

Komisioni hetimor parlamentar lidhur me deportimin e turqve pritet të dalë me një raport përfundimtar për të sqaruar rrethanat e kësaj ngjarje. Kështu tha Ganimete Musliu nga Komisioni Parlamentar për Mbikëqyrjen e Agjencisë Kosovare të Intelegjencës. “Sa i përket rastit të turqve është formuar një komision parlamentar në kuvend, nuk mund të them asgjë tjetër”,tha […]

QKUK
 

Sallat e operacionit në QKUK, punojnë me kapacitet të plotë

Të gjitha sallat e operacionit në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, përfshirë edhe Klinikën e Urologjisë,  kanë punuar dhe po punojnë me kapacitete të plota, pas furnizimit me sasi të bollshme të anestetikëve nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë, njofton Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës. “Bazuar në informatat nga drejtoria e Klinikës së Anestezionit dhe […]

Sulm
 

Sulmohet një grua në Hajvali

Një grua është sulmuar nga tre persona në shtëpinë e saj. Policia e Kosovës njoftoi se dje rreth orës 17 në fshatin Hajvali në Prishtinë një grua është sulmuar dhe ngacmuar në shtëpinë e saj nga tre persona të dyshuar, dy meshkuj dhe një femër. Pas intervistimit me urdhër të prokurorit , të dyshuarit janë […]

Policia e Kosoves
 

Gjenden mjete të pashpërthyera në Prelluzhë të Vushtrrisë

Një person ka raportuar në polici se ka hasur në mjete të dyshimta të pashpërthyera. Rasti ka ndodhur dje rreth orës 16 në fshatin Prelluzhë të Vushtrrisë. Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësia për deminim e FSK-së dhe KFOR-i amerikan të cilët i kanë marrë me vete mjetet e dyshimta. Sipas tyre kanë qenë […]

Viti
 

Traktori godet biçiklistin

Një aksident trafiku mes një traktori dhe një biçiklete ka ndodhur në fshatin Kabash të Vitisë. Policia ka njoftuar se dje rreth orës 16, një person duke drejtuar traktorin e tij nga pakujdesia ka goditur drejtuesin e biçikletës , duke i shkaktuar lëndime trupore. Viktimës i është dhënë ndihma mjekësore në spitalin rajonal në Gjilan […]

Dhuna
 

Arrestohet për dhunë ndaj të miturës

Policia e Kosovës ka arrestuar një person i cili dyshohet se ka dhunuar në femër të moshës së mitur. Rasti ka ndodhur dje rreth orës 11:00 në Pejë. Pas intervistimi, i dyshuari është dërguar në mbajtje. Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

TË FUNDIT

 

Pritet raporti i hetimit parlamentar për deportimin e turqve (VIDEO)

Komisioni hetimor parlamentar lidhur me deportimin e turqve pritet të dalë me një raport përfundimtar për të sqaruar rrethanat e kësaj ngjarje. Kështu tha Ganimete Musliu nga Komisioni Parlamentar për Mbikëqyrjen e Agjencisë Kosovare të Intelegjencës. “Sa i përket rastit të turqve është formuar një komision parlamentar në kuvend, nuk mund të them asgjë tjetër”,tha […]

QKUK
 

Sallat e operacionit në QKUK, punojnë me kapacitet të plotë

Të gjitha sallat e operacionit në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës, përfshirë edhe Klinikën e Urologjisë,  kanë punuar dhe po punojnë me kapacitete të plota, pas furnizimit me sasi të bollshme të anestetikëve nga ana e Ministrisë së Shëndetësisë, njofton Shërbimi Spitalor Klinik Universitar i Kosovës. “Bazuar në informatat nga drejtoria e Klinikës së Anestezionit dhe […]

Sulm
 

Sulmohet një grua në Hajvali

Një grua është sulmuar nga tre persona në shtëpinë e saj. Policia e Kosovës njoftoi se dje rreth orës 17 në fshatin Hajvali në Prishtinë një grua është sulmuar dhe ngacmuar në shtëpinë e saj nga tre persona të dyshuar, dy meshkuj dhe një femër. Pas intervistimit me urdhër të prokurorit , të dyshuarit janë […]

Policia e Kosoves
 

Gjenden mjete të pashpërthyera në Prelluzhë të Vushtrrisë

Një person ka raportuar në polici se ka hasur në mjete të dyshimta të pashpërthyera. Rasti ka ndodhur dje rreth orës 16 në fshatin Prelluzhë të Vushtrrisë. Në vendin e ngjarjes kanë dalur njësia për deminim e FSK-së dhe KFOR-i amerikan të cilët i kanë marrë me vete mjetet e dyshimta. Sipas tyre kanë qenë […]

Viti
 

Traktori godet biçiklistin

Një aksident trafiku mes një traktori dhe një biçiklete ka ndodhur në fshatin Kabash të Vitisë. Policia ka njoftuar se dje rreth orës 16, një person duke drejtuar traktorin e tij nga pakujdesia ka goditur drejtuesin e biçikletës , duke i shkaktuar lëndime trupore. Viktimës i është dhënë ndihma mjekësore në spitalin rajonal në Gjilan […]

Vjedhje
 

Vidhen mijëra euro stoli ari në Pejë

Një vjedhje e rëndë ka ndodhur dje rreth orës 19 në Pejë. Një person ka raportuar në polici se i janë vjedhur para, stoli ari dhe një pushkë gjuetie. Policia ka njoftuar se persona të panjohur kanë vjedhur në shtëpinë e tij stoli ari në vlerë 3 mijë e 500 euro, 2 mijë euro para […]

Tash

NA NDIQNI

Gjenden mjete të pashpërthyera në Prelluzhë të Vushtrrisë

by Afërdita Fejzullahu
NA NDIQNI

Send this to a friend