// E enjte ORA 20:20

2,513

4 Nëntor 2016

Sabotime në Shëndetësi

Emisioni “Jeta në Kosovë” transmetoi hulumtimin për mjekët kosovarë të cilët pavarësisht dëshirës për t’u kthyer nga shtetet tjera dhe për të punuar në institucionet shëndetësore, ankohen se po hasin në vështirësi dhe sabotime.

Disa mjekë kanë folur për “Jeta në Kosovë” për ankesat e tyre ndërsa ministri i Shëndetësisë, Imet Rrahmani, në një intervistë të veçantë është përgjigjur ndaj këtyre akuzave.

Ministri gjithashtu ka folur edhe për sigurimet shëndetësore, projektin që është zvarritur tash i disa vjet për t’u zbatuar.

Në emision kanë folur: Imet Rrahmani, Armend Agolli, Arbër Tolaj, Arsim Morina, Liridon F. Haziri, Valbona Gashi, Qëndresë Daka, Faik Ahmet Hoti, Drita Kutllovci-Zogaj, Curr Gjocaj, Basri Ibrahimi, Mihane Salihi…

 

NDËRLIDHUR

 

Grabitja spektakulare në Aeroportin e Tiranës arrestohet edhe një person

Policia e Shtetit ka arrestuar edhe personin e shtatë të dyshuar për ngjarjen e 9 prillit 2019 ku nga Aeroporti i Rinasit u grabitën disa miliona euro të cilat po transportoheshin për jashtë shtetit. Shtetasi H.K. 48 vjeç është arrestuar me dyshimet se ishte I përfshirë në planin për grabitjen. Grabitja e 9 prillit është […]

 

Tragjedi në Tiranë: Familja shuhet në aksident trafiku

Një aksident i rëndë ka ndodhur në mëngjes në rrethrrotullimin pranë TEG-ut në rrugën Tiranë-Elbasan në Shqipëri. Nga të dhënat e para bëhet e ditur se kanë humbur jetën 4 anëtarë të një familje: nëna, babai dhe 2 fëmijët, ndërsa drejtuesi i mjetit ndodhet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore. “Mjeti me drejtues shtetasin […]

 

Tërmet i madh në Zelandën e Re pritet rritje e nivelit të detit

Një tërmet i magnitudës 7.4 goditi disa ishuj në Zelandën e Re sot dhe ekspertët thanë se kjo mund të shkaktojnë ndryshime të vogla të nivelit të detit në disa zona bregdetare. Gjithashtu ekspertët e gjeologjisë në SHBA thanë se tërmeti goditi një zonë që ndodhet rreth 873 kilometra në verilindje të Ngunguru, një qytet […]

zgjedhjet në pdk
 

PDK zgjedh kryetarin e ri, Veseli kandidat i vetëm

Partia Demokratike e Kosovës sot mban Konventën e nëntë zgjedhore, ku do të zgjidhen kryetari dhe strukturat e reja drejtuese të partisë. Kështu ka njoftuar kjo parti. Kandidat i vetëm për kryetar të PDK-së është kryetari aktual, Kadri Veseli. Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

 

Fushë-Kosova, Zona Industriale dhe Kalabria sot pa ujë

Kompania Rajonale Ujësjellësi Prishtina ka njoftuar se sot në Fushë-Kosovë, lagjen Kalabria të Prishtinës dhe Zonën Industriale nuk do të ketë furnizim me ujë nga sistemi i rezervuarit në Shkabaj. Ndërprerja e ujit do të bëhet nga ora 07:00 deri në ora 21:00, pasi në këtë kohë do të ndodhin punime teknike në realizimin e […]

TË FUNDIT

 

Grabitja spektakulare në Aeroportin e Tiranës arrestohet edhe një person

Policia e Shtetit ka arrestuar edhe personin e shtatë të dyshuar për ngjarjen e 9 prillit 2019 ku nga Aeroporti i Rinasit u grabitën disa miliona euro të cilat po transportoheshin për jashtë shtetit. Shtetasi H.K. 48 vjeç është arrestuar me dyshimet se ishte I përfshirë në planin për grabitjen. Grabitja e 9 prillit është […]

 

Tragjedi në Tiranë: Familja shuhet në aksident trafiku

Një aksident i rëndë ka ndodhur në mëngjes në rrethrrotullimin pranë TEG-ut në rrugën Tiranë-Elbasan në Shqipëri. Nga të dhënat e para bëhet e ditur se kanë humbur jetën 4 anëtarë të një familje: nëna, babai dhe 2 fëmijët, ndërsa drejtuesi i mjetit ndodhet në spital në gjendje të rëndë shëndetësore. “Mjeti me drejtues shtetasin […]

 

Tërmet i madh në Zelandën e Re pritet rritje e nivelit të detit

Një tërmet i magnitudës 7.4 goditi disa ishuj në Zelandën e Re sot dhe ekspertët thanë se kjo mund të shkaktojnë ndryshime të vogla të nivelit të detit në disa zona bregdetare. Gjithashtu ekspertët e gjeologjisë në SHBA thanë se tërmeti goditi një zonë që ndodhet rreth 873 kilometra në verilindje të Ngunguru, një qytet […]

zgjedhjet në pdk
 

PDK zgjedh kryetarin e ri, Veseli kandidat i vetëm

Partia Demokratike e Kosovës sot mban Konventën e nëntë zgjedhore, ku do të zgjidhen kryetari dhe strukturat e reja drejtuese të partisë. Kështu ka njoftuar kjo parti. Kandidat i vetëm për kryetar të PDK-së është kryetari aktual, Kadri Veseli. Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

ngjarjet dites
 

Ngjarjet e datës 16 qershor

Ngjarjet që shënojnë ditën e sotme në vend: Partia Demokratike e Kosovës (PDK) mban Konventën Zgjedhore. (Hotel “Emerald”, ora 10:00) Mbahet mbledhje komemorative për gazetarin Lekë Zherka. (“Sheshi 21”, ora 11:00) Mbahet finalja e garave komunale “Skenderaj cup 2019” për nxënës të shkollave fillore. (Salla e Shkollës Profesionale në Skenderaj, ora 12:00) Në 20-vjetorin e […]

Tash

NA NDIQNI

PDK zgjedh kryetarin e ri, Veseli kandidat i vetëm

by Naser Sertolli
NA NDIQNI

Send this to a friend