// E enjte ORA 20:20

0

7 Shtator 2018

‘Loja me Kufi: Luftë apo Zgjidhje në Ballkan?

Jeta në Kosovë

Emisioni ‘Jeta në Kosovë’, transmetoi pikëpamjet shqiptare, serbe e ndërkombëtare mbi idenë e shkëmbimit të territoreve mes Kosovës dhe Serbisë.

Liderët e partive politike në pozitë dhe opozitë dhanë qëndrimet e tyre lidhur me çështjen e kufijve dhe dialogun final me Serbinë në një tryezë të përbashkët.

Në fillimin e edicionit të ri u transmetua intervista ekskluzive me Daniel Serwer, analistin amerikan i cili flet mbi idenë e Presidentit Hashim Thaçi për një marrëveshje finale me Serbinë.

Analisti nga Beogradi Dragomir Angjellkoviq foli për gjasat reale që pala serbe do të pranonte dhënien e Preshevës, Medvegjës e Bujanovcit Kosovës.

Në tryezën e organizuar nga ‘Jeta në Kosovë’, flasin: Albin Kurti, Avdullah Hoti, Enver Hoxhaj, Daut Haradinaj, Shaip Kamberi, Nenad Rashiq e përfaqësues të shoqërisë civile.

Emisionin “Jeta në Kosovë”  transmetohet çdo të enjte në RTK në orën 20:15  dhe repriza të premten në mesditë.

NDËRLIDHUR

Prishtinë
 

Therje me thikë në Prishtinë

Një person ka pësuar lëndime trupore pasi është therur me thikë nga dy të dyshuar. Orët e para të mbrëmjes së kaluar në rrugën “Afrim Loxha” në Prishtinë, është sulmuar me thikë një person, ndërsa policia ka sqaruar se arsyeja është një mosmarrëveshje e mëhershme mes vëllait të viktimës me dy të dyshuarit. Viktima sipas […]

Saimir Strati
 

Ekspozitë personale e Saimir Stratit në Suharekë

Ekspozita do të hapet, sot në mbrëmje duke filluar nga ora 19:00, në Qendrën për Edukim Kreativ “Shtëpia e Fellbahut” në Suharekë. Ekspozita titullohet “Esra” dhe hapet në kuadër të edicionit të sivjetmë të festivalit “Festari”. Saimir Strati është mik i ‘Festari’ dhe për ta sjellë nuk ka qenë vështirë, pasi siç ka thënë pwr […]

Aksident
 

Tri vetura aksidentohen në Fushë Kosovë

Tri vetura janë përfshirë në një aksident në magjistralen Pejë- Prishtinë. Një qytetar ka dërguar fotografi të aksidentit në KALLXO.com. Sipas qytetarit, aksidenti ka ndodhur saktësisht në hyrje të Fushë Kosovës. Në fotografi shihen Policia e cila është në vendin e ngjarjes. Sipas qytetarit i cili ka raportuar, shkaku i aksidentit janë krijuar edhe kolona […]

Bashkejetese
 

Skenderaj, arrestohet për bashkëjetesë me një të mitur

Policia ka arrestuar një person të dyshuar për bashkëjetesë me person nën moshën 16 vjeçare. Rasti raportohet të ketë ndodhur në fshatin Likoc i ri në Skenderaj. Policia ka njoftuar se pas intervistimit të palëve me urdhër të prokurorit viktima është kthyer tek prindërit e saj, ndërsa i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt. […]

kino abc
 

Filmat që shfaqen sot në Kinemanë ABC

Kinemaja ABC në Prishtinë gjatë ditës së sotme do të shfaq dy filma. Oraret: “Johnny English Strikes Again”, në ora 18:00 dhe 20:00 “The Predator” 3D, në 22:00     Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

Aksident me fatalitet
 

Vozitja e traktorit pa drita, shkaktar i aksidentit në Burojë

Mbrëmë rreth rreth orës 19 është raportuar për një aksident trafiku me fatalitet në fshatin Burojë të Skenderajt. Sipas njoftimit të policisë në aksident ku janë përfshirë një veturë dhe një traktor ka mbetur i vdekur pasagjeri 28 vjeçar, dhe tre persona të tjerë kanë mbetur të lënduar. Policia ka njoftuar se dy nga personat […]

TË FUNDIT

Prishtinë
 

Therje me thikë në Prishtinë

Një person ka pësuar lëndime trupore pasi është therur me thikë nga dy të dyshuar. Orët e para të mbrëmjes së kaluar në rrugën “Afrim Loxha” në Prishtinë, është sulmuar me thikë një person, ndërsa policia ka sqaruar se arsyeja është një mosmarrëveshje e mëhershme mes vëllait të viktimës me dy të dyshuarit. Viktima sipas […]

Saimir Strati
 

Ekspozitë personale e Saimir Stratit në Suharekë

Ekspozita do të hapet, sot në mbrëmje duke filluar nga ora 19:00, në Qendrën për Edukim Kreativ “Shtëpia e Fellbahut” në Suharekë. Ekspozita titullohet “Esra” dhe hapet në kuadër të edicionit të sivjetmë të festivalit “Festari”. Saimir Strati është mik i ‘Festari’ dhe për ta sjellë nuk ka qenë vështirë, pasi siç ka thënë pwr […]

Aksident
 

Tri vetura aksidentohen në Fushë Kosovë

Tri vetura janë përfshirë në një aksident në magjistralen Pejë- Prishtinë. Një qytetar ka dërguar fotografi të aksidentit në KALLXO.com. Sipas qytetarit, aksidenti ka ndodhur saktësisht në hyrje të Fushë Kosovës. Në fotografi shihen Policia e cila është në vendin e ngjarjes. Sipas qytetarit i cili ka raportuar, shkaku i aksidentit janë krijuar edhe kolona […]

Bashkejetese
 

Skenderaj, arrestohet për bashkëjetesë me një të mitur

Policia ka arrestuar një person të dyshuar për bashkëjetesë me person nën moshën 16 vjeçare. Rasti raportohet të ketë ndodhur në fshatin Likoc i ri në Skenderaj. Policia ka njoftuar se pas intervistimit të palëve me urdhër të prokurorit viktima është kthyer tek prindërit e saj, ndërsa i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt. […]

kino abc
 

Filmat që shfaqen sot në Kinemanë ABC

Kinemaja ABC në Prishtinë gjatë ditës së sotme do të shfaq dy filma. Oraret: “Johnny English Strikes Again”, në ora 18:00 dhe 20:00 “The Predator” 3D, në 22:00     Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

Tash

NA NDIQNI

Skenderaj, arrestohet për bashkëjetesë me një të mitur

by Afërdita Fejzullahu
NA NDIQNI

Send this to a friend