// E enjte ORA 20:20

0

28 Maj 2009

Liria e Shprehjes

Liria e shprehjes

Dhandrri i Kosovës

NDËRLIDHUR

Tifozë të arrestuar
 

Dy tifozë të arrestuar pas ndeshjes Ballkani – Gjilani

Skuadra Ballkani nga Suhareka e ka mposhtur skuadrën e Gjilanit me rezultat 3:0, duke u kualifikuar për në çerekfinale të Kupës së Kosovës në futboll. Pas ndeshjes Ballkani – Gjilani, ka pasur një incident mes tifozëve “Skifterat” dhe forcave të rendit. Vesel Gashi, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit ka thënë për […]

ushtria e kosovës
 

24 automjetet ushtarake amerikane arrijnë në Kosovë për FSK-në

24 automjete ushtarake “Humvee” kanë ardhur nga Shtetet e Bashkuara në Kosovë. Këto mjete pritet të jenë në dispozicion të Forcave të Armatosura të Kosovës, të cilat pritet të themelohen me miratimin e tri ligjeve në Kuvendin e Kosovës. Seanca për themelimin e Ushtrisë së Kosovës është paraparë të mbahet më 14 dhjetor. Në pritje […]

New York
 

Veseli takohet me asamblistin shqiptar të New Yorkut

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është takuar me Mark Gjonaj, asamblist në New York. Veseli ka thënë se Gjonaj është një prej shumë tregimeve të suksesshme në Amerikë. I pari i Kuvendit ka thënë se me Gjonajn kanë biseduar për punët që mund të bëjnë bashkë për Kosovën, Shqipërinë dhe për diasporën, kudo […]

fadil vokrri
 

Krerët e FFK-së bëjnë homazhe te varri i Fadil Vokrrit

Udhëheqësit e Federatës së Futbollit të Kosovës kanë bërë homazhe te varri i Fadil Vokrrit, me rastin e gjashtë mujorit të vdekjes së tij. “Presidenti i FFK-së, Agim Ademi, në shoqëri të nënkryetarëve të KE-së, Bakir Burri, Agim Dibrani e Predrag Joviq, anëtarëve të KE-së, Vjollcë Krasniqi, Xhelal Broja e Ilaz Mjaku dhe sekretarit të […]

TË FUNDIT

Tifozë të arrestuar
 

Dy tifozë të arrestuar pas ndeshjes Ballkani – Gjilani

Skuadra Ballkani nga Suhareka e ka mposhtur skuadrën e Gjilanit me rezultat 3:0, duke u kualifikuar për në çerekfinale të Kupës së Kosovës në futboll. Pas ndeshjes Ballkani – Gjilani, ka pasur një incident mes tifozëve “Skifterat” dhe forcave të rendit. Vesel Gashi, zëdhënësi i Policisë së Kosovës për rajonin e Prizrenit ka thënë për […]

ushtria e kosovës
 

24 automjetet ushtarake amerikane arrijnë në Kosovë për FSK-në

24 automjete ushtarake “Humvee” kanë ardhur nga Shtetet e Bashkuara në Kosovë. Këto mjete pritet të jenë në dispozicion të Forcave të Armatosura të Kosovës, të cilat pritet të themelohen me miratimin e tri ligjeve në Kuvendin e Kosovës. Seanca për themelimin e Ushtrisë së Kosovës është paraparë të mbahet më 14 dhjetor. Në pritje […]

New York
 

Veseli takohet me asamblistin shqiptar të New Yorkut

Kryetari i Kuvendit të Kosovës, Kadri Veseli është takuar me Mark Gjonaj, asamblist në New York. Veseli ka thënë se Gjonaj është një prej shumë tregimeve të suksesshme në Amerikë. I pari i Kuvendit ka thënë se me Gjonajn kanë biseduar për punët që mund të bëjnë bashkë për Kosovën, Shqipërinë dhe për diasporën, kudo […]

Anëtarësimet e reja në VV
 

Vetëvendosjes i shtohen 30 anëtarë në Lipjan

Lëvizja Vetëvendosje ka njoftuar se sot në Lipjan i janë bashkuar 30 anëtarë të rinj. Anëtarët e rinj janë mirëpritur nga kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti dhe kryetari i Qendrës së Lipjanit, Avni Jashari. “Thuajse në secilën ditë dhe nga një Qendër në Qendrën tjetër, anëtarësimet e reja dhe zgjerimi i Lëvizjes, janë përmasa […]

Tash

NA NDIQNI

Veseli takohet me asamblistin shqiptar të New Yorkut

by Dorentina Kastrati
NA NDIQNI

Send this to a friend