// E enjte ORA 20:20

NDËRLIDHUR

Drejtësia në Kosovë
 

Korrupsioni në Gjilan, prangoset zyrtari komunal

Prangosja e një zyrtari të Komunës së Gjilanit, i cili po kërkonte dy mijë euro mito, ishte tema e kësaj jave në emisionin “Drejtësia në Kosovë”. Emisioni ka siguruar filmime ekskluzive nga momentet kur zyrtari komunal i kishte kërkuar një biznesmeni dy mijë euro për t’i përshpejtuar procedurën e pagesës për një kompensim të një […]

Pagat
 

Kërcënimi i mjekëve të Kosovës për pagat

Mjekët që punojnë në sektorin publik kanë thënë se nëse qeveria nuk merr parasysh kërkesat e tyre për rritje të pagave, atëherë do të ketë kolaps në sektorin e shëndetësisë dhe se ata do ta bojkotojnë punën. Mjeku specialist në Kosovë paguhet për punën që kryen me rreth 600 euro në muaj, derisa infermierët me […]

Droga
 

Dhërmi: Aksion kundër dilerëve të Kokainës.

Policia Shqiptare ka ndërmarrë një aksion në Dhërmi për të goditur rrjetet e shpërndarjes së kokainës në bregdet. Sipas policisë gjatë operacionit të specialëve është arrestuar shtetasi A.A. “Nga kontrolli i banesës, policia ka sekuestruar 107 doza lëndë narkotike e dyshuar e llojit Kokainë “thuhet në njoftimin e policisë. Operacioni sipas policisë është shtrirë edhe […]

Debati
 

Albin Kurti: Thaçi President ‘Pinokio’

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka akuzuar presidentin Hashim Thaçi se po e përdor idenë e tij të bashkimit me Luginën e Preshevës si karrem për të tjerët. “Për të përfshirë të tjerët në aventurën e tij personale të shkëmbimit territorial me Serbinë, Thaçi fillimisht u përpoq të përdorte vendin e Kosovës të OKB-së […]

 

Grabitja në familjen Mira shton pasigurinë në Bulqizë

Ahmet Mira me të shoqen po ktheheheshin në shtëpi si pas çdo ditë pune, por para portës së oborrit, tre persona veshur me të zeza dhe me maska në kokë i sulmuan. Çifti u përpoq të rezistojë. “Më goditën mua të pari, u mundova të rezistoja, por sa mund të rezistosh kur janë tre veta”, […]

TË FUNDIT

Pagat
 

Kërcënimi i mjekëve të Kosovës për pagat

Mjekët që punojnë në sektorin publik kanë thënë se nëse qeveria nuk merr parasysh kërkesat e tyre për rritje të pagave, atëherë do të ketë kolaps në sektorin e shëndetësisë dhe se ata do ta bojkotojnë punën. Mjeku specialist në Kosovë paguhet për punën që kryen me rreth 600 euro në muaj, derisa infermierët me […]

Droga
 

Dhërmi: Aksion kundër dilerëve të Kokainës.

Policia Shqiptare ka ndërmarrë një aksion në Dhërmi për të goditur rrjetet e shpërndarjes së kokainës në bregdet. Sipas policisë gjatë operacionit të specialëve është arrestuar shtetasi A.A. “Nga kontrolli i banesës, policia ka sekuestruar 107 doza lëndë narkotike e dyshuar e llojit Kokainë “thuhet në njoftimin e policisë. Operacioni sipas policisë është shtrirë edhe […]

Debati
 

Albin Kurti: Thaçi President ‘Pinokio’

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka akuzuar presidentin Hashim Thaçi se po e përdor idenë e tij të bashkimit me Luginën e Preshevës si karrem për të tjerët. “Për të përfshirë të tjerët në aventurën e tij personale të shkëmbimit territorial me Serbinë, Thaçi fillimisht u përpoq të përdorte vendin e Kosovës të OKB-së […]

Aksident me fatalitet
 

Aksident me fatalitet në fshatin e presidentit Thaçi

Si pasojë e lëndimeve të marra në një aksident komunikacioni ka vdekur një person rreth 28-vjeçar. Aksidenti ka ndodhur në fshatin Burojë të Skenderajt, prej nga vjen presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi. Lajmin për KALLXO.com e ka konfirmuar edhe Policia Rajonale e Mitrovicës. Zëdhënësi Avni Zahiti tregoi se aksidenti ka ndodhur rreth orës 19 :00. Përveç […]

referendumi në maqedoni
 

A do të dalë elektorati i VMRO-së në referendum?

Vetëm një javë para mbajtjes së referendumit, në bazë të atmosferës së krijuar, njohësit e çështjeve politike konsiderojnë se një pjesë e elektoratit të partisë opozitare VMRO-DPMNE do të dalë të votojë në referendum edhe pse janë kundër marrëveshjes Maqedoni-Greqi për çështjen e emrit. Megjithatë, mbetet e paqartë se nëse ky numër i votuesve do […]

Tash

NA NDIQNI

Dhërmi: Aksion kundër dilerëve të Kokainës.

by Kreshnik Gashi
NA NDIQNI

Send this to a friend