// E enjte ORA 20:20

NDËRLIDHUR

Malisheva
 

Malishevë: I gjejnë armë Kallashnikov personit që kanosi zyrtarin

Policia ka arrestuar një burrë nga Malisheva, pasi i njëjti kishte kanosur një person zyrtar. Në raport thuhet se gjatë kontrollimit të shtëpisë së tij, i është gjetur dhe konfiskuar një armë zjarri AK-47, me dy karikatorë pa municion. I dyshuari është dërguar në mbajtje me vendim të prokurorit. Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

Peja
 

Ofroi mito, arrestohet pejani

Një burrë nga Peja është arrestuar nën dyshimin se i njëjti u ka ofruar viktimave mito. Sipas Policisë së Kosovës, monedha është konfiskuar nga zyrtarët policorë. Ndërkohë që i dyshuari pas intervistimit, me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt. Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

gjuajtje me arme
 

Deçan: Arrestohet pasi shtiu me pistoletë në një aheng familjar

Një burrë nga Deçani është arrestuar pasi shtiu me pistoletë në ajër në një aheng familjar. Policia ka bërë të ditur se pistoleta dhe tri gëzhoja janë konfiskuar. Në anën tjetër, Policia përmes raportit 24 orësh ka njoftuar se me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti ka shkuar në procedurë […]

 

Opsionet për kryeministrin e ri

Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryeministrit. Kushtetua e Republikës së Kosovës thotë se me dorëheqjen e kryeministrit bie me automatizëm qeveria. Neni 95, pika 5 e Kushtetutës së Republikës së Kosovës flet hapat që duhet të ndiqen pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës. “Nëse Kryeministri jep dorëheqjen ose për arsye të tjera, […]

Policia e Kosoves
 

Mitrovicë: Arrestohet për organizim të lojërave të fatit

Është arrestuar një burrë nga Mitrovica, si i dyshuar për organizimin e lojërave të fatit në lokalin e tij. Sipas Policisë së Kosovës, si provë materiale janë konfiskuar një PC kompjuter, disa pajisje të cilat janë përdorur për organizim të lojërave dhe para të gatshme. Ndërkohë që me vendim të prokurorit, pas intervistimit i dyshuari […]

TË FUNDIT

Malisheva
 

Malishevë: I gjejnë armë Kallashnikov personit që kanosi zyrtarin

Policia ka arrestuar një burrë nga Malisheva, pasi i njëjti kishte kanosur një person zyrtar. Në raport thuhet se gjatë kontrollimit të shtëpisë së tij, i është gjetur dhe konfiskuar një armë zjarri AK-47, me dy karikatorë pa municion. I dyshuari është dërguar në mbajtje me vendim të prokurorit. Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

Peja
 

Ofroi mito, arrestohet pejani

Një burrë nga Peja është arrestuar nën dyshimin se i njëjti u ka ofruar viktimave mito. Sipas Policisë së Kosovës, monedha është konfiskuar nga zyrtarët policorë. Ndërkohë që i dyshuari pas intervistimit, me vendim të prokurorit është liruar në procedurë të rregullt. Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

gjuajtje me arme
 

Deçan: Arrestohet pasi shtiu me pistoletë në një aheng familjar

Një burrë nga Deçani është arrestuar pasi shtiu me pistoletë në ajër në një aheng familjar. Policia ka bërë të ditur se pistoleta dhe tri gëzhoja janë konfiskuar. Në anën tjetër, Policia përmes raportit 24 orësh ka njoftuar se me vendim të prokurorit pas intervistimit i dyshuari është liruar dhe rasti ka shkuar në procedurë […]

 

Opsionet për kryeministrin e ri

Ramush Haradinaj ka dhënë dorëheqje nga pozita e kryeministrit. Kushtetua e Republikës së Kosovës thotë se me dorëheqjen e kryeministrit bie me automatizëm qeveria. Neni 95, pika 5 e Kushtetutës së Republikës së Kosovës flet hapat që duhet të ndiqen pas dorëheqjes së kryeministrit të Kosovës. “Nëse Kryeministri jep dorëheqjen ose për arsye të tjera, […]

dorëheqja
 

Haradinaj për ftesën e Speciales: Do t’u përgjigjem shpifësve

Kryeministri në dorëheqje i Kosovës, Ramush Haradinaj ka thënë se e çmon pafajësinë e tij, pasi njoftoi pasditen e sotme se është ftuar nga Gjykata Speciale për intervistim në cilësinë e të dyshuarit. “Unë kam qenë dy herë në gjykata ndërkombëtare. Pafajësinë time e çmoj, e respektoj nderin tim personal. Do t’i përgjigjem këtyre shpifësve, […]

Tash

NA NDIQNI

Deçan: Arrestohet pasi shtiu me pistoletë në një aheng familjar

by Liridona Ademaj
NA NDIQNI

Send this to a friend