// E enjte ORA 20:20

0

1 Mars 2012

Jeta në Kosovë intervistë me Albin Kurtin dhe Lutfi Dervishin

Lamjet

Sonte, Jeta në Kosovë transmeton intervistë me liderin e Vetëvendosjes Albin Kurti.

Jeta Xharra e ka pyetur Kurtin për zhvillimet e fundit politike dhe protestën e fundit të Vetëvendosjes.

Çka thotë Kurti për marrëveshjet e arritura ndërmjet Kosovës dhe Serbisë në Bruksel?

Cili do të jetë hapi i ardhshëm i Lëvizjes Vetëvendosje pas protestave të 27 shkurtit?

BIRN-i gjithashtu transmeton intervistë edhe me doktorin dhe pronarin e klinikës ‘Medicus’, Lutfi Dervishi.

Çfarë po ndodh me rastin Medicus?

Sa transplantime janë kryer në këtë klinikë?

Si u njoh Lutfi Dervishi me doktorin turk Jusuf Sonmez?

Cilat rrugë i kanë ndjekur pacientët që kanë ardhur për transplantime në Kosovë?

Jeta në Kosovë, çdo të enjte në 20:20 dhe repriza të nesërmen në mesditë.

NDËRLIDHUR

lajm
 

Vulin dënon deklaratën e ambasadorit amerikan për Kosovën

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, e dënoi deklaratën e ambasadorit amerikan në Beograd, Kyle Scott, i cili e quajti Kosovën shtet sovran. Vulin tha se Scott “ka harruar se Serbia nuk është koloni” dhe se “nuk mund të shkelë dinjitetin e saj”. Të hënën, Scott, duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve në një […]

trafiku urban
 

Shpend Ahmeti kërkon nga kompanitë e transportit urban të mos protestojnë

Kryetari i komunës së Prishtinës. Shpend Ahmeti ka reaguar pas protestave që po përsëriten nga kompanitë e autobusëve lokalë. Ankesat e tyre, sipas Ahmetit, janë mungesa e qytetarëve në përdorimin e transportit të ofruar nga ta sepse udhëtarët po e përdorin transportin publik të ofruar nga komuna e Prishtinës. “Ankesa kryesore është që kemi ndërhy […]

Intervistë
 

Vermeulen: Kosova mund të shkojë drejt krizës fiskale

“Buxheti i Kosovës nuk mund të përballojë një rritje aq të shpejtë të shpenzimeve për skemat sociale. Të mos i përmendim skemat e tjera pensionale që janë duke u shqyrtuar. Po që se do të zbatoheshin edhe ato, shpenzimet do të rriteshin në shkallë të paqëndrueshme”, thotë ndër të tjera në një intervistë për Radion […]

Lidershipi
 

Thaçi e Haradinaj injorojnë Konferencën për Skënderbeun

Pavarësisht se kishin paralajmëruar pjesëmarrjen as Presidenti Thaçi e as Kryeministri Haradinaj nuk kanë ardhur në Amfiteatrin e Institutit të Historisë ku kanë filluar punimet e konferencës dy ditore ndërkombëtare për Skënderbeut, “Gjergj Kastrioti-Skënderbeu në 550 vjetorin e vdekjes”. Organizatorët edhe pse kanë pritur më se një gjysmë ore janë detyruar t’i nisin punimet e […]

Albanian gangster
 

Filma që shfaqen sot në Kino ABC

Në Kinemaja ABC në Prishtinë vazhdon shfaqja e filmit “Albanian Gangster”, në dy terminë. Përveç këtij filmi, gjatë ditës së sotme Kino ABC në program ka edhe dy filma tjerë. Oraret: “Night school” në ora 16:00 “Venom” në ora 18:00 “Albanian Gangster”, në ora 20:00 & 22:00 Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

emërimi
 

Haradinaj zyrtarizon ministrin Ekrem Mustafa (Dokument)

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, e ka nënshkruar vendimin me të cilin e emëron Ekrem Mustafën në postin e ministrit të Punëve të Brendshme. KALLXO.com ka siguruar vendimin për emërimin e Mustafës, i cili është bërë të hënën, në ditën kur është shkarkuar ministri Bejtush Gashi. Emërimi i Ekrem Mustafës vjen pas kërcënimeve që deputeti […]

TË FUNDIT

lajm
 

Vulin dënon deklaratën e ambasadorit amerikan për Kosovën

Ministri i Mbrojtjes i Serbisë, Aleksandar Vulin, e dënoi deklaratën e ambasadorit amerikan në Beograd, Kyle Scott, i cili e quajti Kosovën shtet sovran. Vulin tha se Scott “ka harruar se Serbia nuk është koloni” dhe se “nuk mund të shkelë dinjitetin e saj”. Të hënën, Scott, duke iu përgjigjur pyetjeve të gazetarëve në një […]

trafiku urban
 

Shpend Ahmeti kërkon nga kompanitë e transportit urban të mos protestojnë

Kryetari i komunës së Prishtinës. Shpend Ahmeti ka reaguar pas protestave që po përsëriten nga kompanitë e autobusëve lokalë. Ankesat e tyre, sipas Ahmetit, janë mungesa e qytetarëve në përdorimin e transportit të ofruar nga ta sepse udhëtarët po e përdorin transportin publik të ofruar nga komuna e Prishtinës. “Ankesa kryesore është që kemi ndërhy […]

Intervistë
 

Vermeulen: Kosova mund të shkojë drejt krizës fiskale

“Buxheti i Kosovës nuk mund të përballojë një rritje aq të shpejtë të shpenzimeve për skemat sociale. Të mos i përmendim skemat e tjera pensionale që janë duke u shqyrtuar. Po që se do të zbatoheshin edhe ato, shpenzimet do të rriteshin në shkallë të paqëndrueshme”, thotë ndër të tjera në një intervistë për Radion […]

Lidershipi
 

Thaçi e Haradinaj injorojnë Konferencën për Skënderbeun

Pavarësisht se kishin paralajmëruar pjesëmarrjen as Presidenti Thaçi e as Kryeministri Haradinaj nuk kanë ardhur në Amfiteatrin e Institutit të Historisë ku kanë filluar punimet e konferencës dy ditore ndërkombëtare për Skënderbeut, “Gjergj Kastrioti-Skënderbeu në 550 vjetorin e vdekjes”. Organizatorët edhe pse kanë pritur më se një gjysmë ore janë detyruar t’i nisin punimet e […]

Albanian gangster
 

Filma që shfaqen sot në Kino ABC

Në Kinemaja ABC në Prishtinë vazhdon shfaqja e filmit “Albanian Gangster”, në dy terminë. Përveç këtij filmi, gjatë ditës së sotme Kino ABC në program ka edhe dy filma tjerë. Oraret: “Night school” në ora 16:00 “Venom” në ora 18:00 “Albanian Gangster”, në ora 20:00 & 22:00 Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

Vjedhje
 

Gjakovë, ia vjedhin dy vetura në garazhë

Një person e ka lajmëruar Policinë në Gjakovë sot në mëngjes se i janë vjedhur dy vetura për të cilat ka thënë se kanë qenë në garazhën e shtëpisë në fshatin Doblibare. Zëdhënësja e policisë për rajonin e Gjakovës, Lirie Podrimaj, konfirmoi për KALLXO.com se policia është njoftuar sot në orën 06:40 të mëngjesit për […]

Tash

NA NDIQNI

Thaçi e Haradinaj injorojnë Konferencën për Skënderbeun

by Isa Vatovci
NA NDIQNI

Send this to a friend