// E enjte ORA 20:20

NDËRLIDHUR

Opozita
 

Isa Mustafa flet për takimin me Albin Kurtin

Edhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka folur për takimin e sotëm mes tij dhe Albin Kurtit. Ish kryeministri Mustafa përmes një statusi në Facebook tha se janë marrë vesh që të intensifikojnë bashkëpunimin opozitar. Njëjtë si Kurti, edhe Mustafa tha se kanë vlerësuar bashkarisht që Kosovës i duhen ndryshime. Statusi i […]

Opozita
 

VV e LDK afrohen ‘për qeverisje të re e cilësore’

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka publikuar fotografi nga takimi i sotëm me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Kurti shkruan se janë të gatshëm të koordinojnë bashkëpunimin opozitarë ndërmjet LDK-së dhe VV. Madje Kurti shkruan se Kosova si kurrë më parë ka nevojë urgjente për qeverisje të re dhe cilësore. KALLXO.com raportoi më herët […]

 

Këshilli Prokurorial: Po trajtohen kërcënimet e Milaim Zekës ndaj Prokurorit Afrim Shefkiu

Përmes një reagimi për media, Këshilli Prokurorial i Kosovës ka reaguar ndaj deklarimeve publike dhe kërcënimeve që po bëhen ndaj prokurorëve e në veçanti ka përmendin deklarimin e deputetit Milaim Zeka. “Këshilli Prokurorial i Kosovës dënon ashpër deklarimet publike dhe kërcënimet, të cilat kohëve të fundit janë drejtuar ndaj prokurorëve të shtetit, në veçanti, dënon […]

TË FUNDIT

Opozita
 

Isa Mustafa flet për takimin me Albin Kurtin

Edhe kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa ka folur për takimin e sotëm mes tij dhe Albin Kurtit. Ish kryeministri Mustafa përmes një statusi në Facebook tha se janë marrë vesh që të intensifikojnë bashkëpunimin opozitar. Njëjtë si Kurti, edhe Mustafa tha se kanë vlerësuar bashkarisht që Kosovës i duhen ndryshime. Statusi i […]

Opozita
 

VV e LDK afrohen ‘për qeverisje të re e cilësore’

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti ka publikuar fotografi nga takimi i sotëm me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa. Kurti shkruan se janë të gatshëm të koordinojnë bashkëpunimin opozitarë ndërmjet LDK-së dhe VV. Madje Kurti shkruan se Kosova si kurrë më parë ka nevojë urgjente për qeverisje të re dhe cilësore. KALLXO.com raportoi më herët […]

 

Këshilli Prokurorial: Po trajtohen kërcënimet e Milaim Zekës ndaj Prokurorit Afrim Shefkiu

Përmes një reagimi për media, Këshilli Prokurorial i Kosovës ka reaguar ndaj deklarimeve publike dhe kërcënimeve që po bëhen ndaj prokurorëve e në veçanti ka përmendin deklarimin e deputetit Milaim Zeka. “Këshilli Prokurorial i Kosovës dënon ashpër deklarimet publike dhe kërcënimet, të cilat kohëve të fundit janë drejtuar ndaj prokurorëve të shtetit, në veçanti, dënon […]

Prizren
 

Pishina olimpike në Prizren po ndërtohet sipas planit

Ministria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit, si dhe Drejtoria e Kulturës, Rinisë dhe Sportit në Prizren ka inspektuar punimet në pishinën olimpike Sipas inspektimeve të bëra punimet janë duke u zhvilluar sipas planit dinamik “Punimet për ndërtimin e Pishinës të mbuluar Olimpike janë duke u zhvilluar sipas planit dinamik. Për inspektimin e punimeve në vendin […]

drejtesia 2020
 

Tahiri: 2020-ta koha kur drejtësia do të jetë plotësisht e besueshme

Së bashku me kryesuesin e Këshillit Gjyqësor të Kosovës, Nehat Idrizi, kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës, Blerim Isufaj,  ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri tha se agjenda e përbashkët  “Drejtësia 2020”, do të shënojë kthesën kur sistemi i drejtësisë në Kosovës do të jetë plotësisht i besueshëm dhe tërësisht funksional. Para medieve,  Ministri Tahiri ka […]

Tash

NA NDIQNI

Ngërçi politik, zgjidhja te zgjedhjet

by Kallxo
NA NDIQNI

Send this to a friend