// E enjte ORA 20:20

0

28 Mars 2019

Intervistë: Ramush Haradinaj

ramush haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj ishte mysafir në emisionin ‘Jeta në Kosovë’.

Përballë Jeta Xharrës, Haradinaj ai foli për punësimet politike.

Ai komenton edhe skandalin e prokurorit Rexhep Maqedonci që e quan të poshtër raportuesen e ngacmimit seksual.

A i ka rënë pishman Haradinaj koalicionit me PDK-në?

Deri në çfarë pike mund të qëndrojë ai në mbrojtje të tarifës doganore ndaj Serbisë?

Emisioni ‘Jeta në Kosovë’, transmetohet çdo të enjte në orën 20:15 në RTK dhe repriza të premten në mesditë.

www.kallxo.com

 

NDËRLIDHUR

 

Të kthyerat nga Siria, Prokuroria kërkon arrest shtëpiak

Ndaj grave të kthyera nga Siria ende po vazhdon seanca dëgjimore. Kështu ka thënë avokatja e njërës prej tyre, Fehmije Gashi Bytyçi. Sipas avokates, Prokuroria Speciale e Kosovës ka kërkuar masën e arrestit shtëpiak për të gjitha 11 gratë e dyshuara. “Kjo duke pasur parasysh se të gjitha janë gra familjare dhe më fëmijë”, shtoi […]

Këshilli Shtetëror i Cilësisë(KShC)
 

Këshilli Shtetëror i Cilësisë pezullon punën e Komisionit të Ankesave

Këshilli Shtetëror i Cilësisë(KShC) sot ka vendosur që të pezullojë procesin e ankimimit në Agjencinë e Kosovës për Akreditim(AKA), pasi ka kuptuar se versioni përfundimtar i rregullores me të cilën punon Komisioni i Ankesave, nuk është votuar asnjëherë nga anëtarët e KSHC-së. Gjatë  mbledhjes së 70-të të KSHC-së  është diskutuar se si rregullorja me të […]

Aksidenti
 

Policia jep detaje për aksidentin në rrugën Prishtinë- Podujevë

Policia e Kosovës ka konfirmuar për KALLXO.com aksidentin e komunikacionit që ka ndodhur në rrugën Prishtinë-Podujevë. Sipas Policisë, aksidenti mes dy veturave ka ndodhur rreth orës 15:40. “Dy automjete kanë qenë të përfshira në këtë aksident. Si pasojë e aksidentit dy persona janë lënduar. Me rastin po merret Njësiti i Trafikut”, tha për KALLXO.com zëdhënësja […]

zgjedhjet ne veri
 

VV kundër Listës Serbe (Video)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) nuk ka arritur t`i certifikojë kandidatët e Listës Serbe për zgjedhjet në katër komunat veriore. Në mbledhjen e sotme dy përfaqësuesit e Vetëvendosjes në KQZ kundërshtuan certifikim e tyre. “Për t`u kthyer në çështjen konkrete, unë mendoj që KQZ-ja sot do të duhej të sillej si institucion në tërësinë e […]

lajm
 

VIDEO – Filmohet rrahja në Prishtinë

Më 16 prill, Policia njoftoi se ka arrestuar një person pasi që dyshohet se pas një mosmarrëveshje verbale me një person tjetër, ka goditur veturën e këtij të fundit. Policia në njoftim e saj një ditë më vonë ka sqaruar se me urdhrin e prokurorit vetëm një person është ndaluar. Kallxo.com ka siguruar pamjet ku […]

TË FUNDIT

 

Të kthyerat nga Siria, Prokuroria kërkon arrest shtëpiak

Ndaj grave të kthyera nga Siria ende po vazhdon seanca dëgjimore. Kështu ka thënë avokatja e njërës prej tyre, Fehmije Gashi Bytyçi. Sipas avokates, Prokuroria Speciale e Kosovës ka kërkuar masën e arrestit shtëpiak për të gjitha 11 gratë e dyshuara. “Kjo duke pasur parasysh se të gjitha janë gra familjare dhe më fëmijë”, shtoi […]

Këshilli Shtetëror i Cilësisë(KShC)
 

Këshilli Shtetëror i Cilësisë pezullon punën e Komisionit të Ankesave

Këshilli Shtetëror i Cilësisë(KShC) sot ka vendosur që të pezullojë procesin e ankimimit në Agjencinë e Kosovës për Akreditim(AKA), pasi ka kuptuar se versioni përfundimtar i rregullores me të cilën punon Komisioni i Ankesave, nuk është votuar asnjëherë nga anëtarët e KSHC-së. Gjatë  mbledhjes së 70-të të KSHC-së  është diskutuar se si rregullorja me të […]

Aksidenti
 

Policia jep detaje për aksidentin në rrugën Prishtinë- Podujevë

Policia e Kosovës ka konfirmuar për KALLXO.com aksidentin e komunikacionit që ka ndodhur në rrugën Prishtinë-Podujevë. Sipas Policisë, aksidenti mes dy veturave ka ndodhur rreth orës 15:40. “Dy automjete kanë qenë të përfshira në këtë aksident. Si pasojë e aksidentit dy persona janë lënduar. Me rastin po merret Njësiti i Trafikut”, tha për KALLXO.com zëdhënësja […]

zgjedhjet ne veri
 

VV kundër Listës Serbe (Video)

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve (KQZ) nuk ka arritur t`i certifikojë kandidatët e Listës Serbe për zgjedhjet në katër komunat veriore. Në mbledhjen e sotme dy përfaqësuesit e Vetëvendosjes në KQZ kundërshtuan certifikim e tyre. “Për t`u kthyer në çështjen konkrete, unë mendoj që KQZ-ja sot do të duhej të sillej si institucion në tërësinë e […]

Vrasja e biznesmenit
 

Vritet biznesmeni i njohur në Bosnjë

Biznesmeni i njohur në Bosnjë e Hercegovinë, Slavisha Kruniq, është vrarë nga një pritë që iu bë afër shtëpisë së tij në Banja Llukë. Mediat lokale raportuan se ekzekutimi ndodhi në stilin mafioz. Njëri nga sulmuesit dhe një truproje i tij mbeten gjithashtu të vrarë. Policia tha se sulmuesi i dyshuar, që u identifikua pas […]

Tash

NA NDIQNI

Policia jep detaje për aksidentin në rrugën Prishtinë- Podujevë

by Afërdita Fejzullahu
NA NDIQNI

Send this to a friend