// E enjte ORA 20:20

0

17 Janar 2019

Intervistë: Bahri Hyseni

Jeta në Kosovë

Emisioni “Jeta në Kosovë” kishte mysafir kryesuesin e Këshillit Prokurorial të Kosovës, Bahri Hyseni.

Ai përballë Jeta Xharrës ka treguar se a do të mbrojë KPK prokurorët nga politika.

Hyseni foli edhe  për përgjimet në rastin e njohur si “Pronto” dhe për prokurorin e dorëhequr që po merrej me rastin e veteranëve të rrejshëm, Elez Blakajn.

 

NDËRLIDHUR

Akreditimi
 

Akademisë së Kosovës për Siguri Publike i vazhdohet akreditimi

Krahas universiteteve publike dhe kolegjeve private, në procesin e monitorimit të cilësisë kishte hyrë edhe Fakulteti i Sigurisë Publike, i cili vepron në kuadër të Akademisë së Kosovës për Siguri Publike. Ky fakultet kryesisht pranon studentë nga institucionet e sigurisë publike, gjegjësisht nga Policia e Kosovës, Shërbimi Korrektues i Kosovës, Shërbimi Sprovues i Kosovës, Agjencia […]

inspeksioni
 

Mbyllen dy barnatore dhe një kazino në Mitrovicë

Drejtoria e Inspeksionit në bashkëpunim me Policinë mbyllin dy barnatore dhe një kazino Mbrëmë, Drejtori i Inspeksionit, Hysni Ahmeti, në bashkëpunim me Policinë kanë kryer kontrolle inspektuese sipas detyrës zyrtare në disa subjekte afariste dhe tek lojërat e fatit në rajonin e qytetit të Mitrovicës, ku pas verifikimit, janë mbyllur dy barnatore dhe një kazino. […]

Mytaher haskuka
 

Mytaher Haskuka ngushëllon për viktimat nga aksidenti në Prizren

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ka ngushëlluar për tre viktimat që vdiqën në një aksident trafiku sot në rrugën Prizren-Zhur. Në këtë aksident ndërruan jetë babai me dy djemtë e tij, ku vetura e tyre u ndesh me kamionin e pastrimit te rrugëve nga bora. “Gjatë ditës së sotme morëm lajmin për një […]

dhunë në familje
 

Suharekë, burri rrah gruan

Një burrë ka sulmuar fizikisht gruan e tij dje në Suharekë, siç njofton Policia e Kosovës. Sipas policisë, bëhet e ditur se si pasojë e sulmit viktima ka pësuar lëndime trupore për çka dhe i është ofruar tretmëni mjekësor. “I dyshuari është arrestuar dhe me urdhër te prokurorit dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin 24 […]

Policia
 

Detajet rreth aksidentit ku vdiqën babai me dy djemtë

Babai me dy djemtë e tij kanë gjetur vdekjen në një aksident trafiku sot në rrugën Prizren-Zhur. Në këtë aksident janë të përfshira një veturë dhe kamioni i pastrimit të rrugëve nga bora. Kryeprokurori i Prokurorisë Themelore të Prizrenit, Admir Shala, për KALLXO.com thotë se dyshohet se shoferi i veturës ku ndodheshin viktimat kishte humbur […]

TË FUNDIT

Akreditimi
 

Akademisë së Kosovës për Siguri Publike i vazhdohet akreditimi

Krahas universiteteve publike dhe kolegjeve private, në procesin e monitorimit të cilësisë kishte hyrë edhe Fakulteti i Sigurisë Publike, i cili vepron në kuadër të Akademisë së Kosovës për Siguri Publike. Ky fakultet kryesisht pranon studentë nga institucionet e sigurisë publike, gjegjësisht nga Policia e Kosovës, Shërbimi Korrektues i Kosovës, Shërbimi Sprovues i Kosovës, Agjencia […]

inspeksioni
 

Mbyllen dy barnatore dhe një kazino në Mitrovicë

Drejtoria e Inspeksionit në bashkëpunim me Policinë mbyllin dy barnatore dhe një kazino Mbrëmë, Drejtori i Inspeksionit, Hysni Ahmeti, në bashkëpunim me Policinë kanë kryer kontrolle inspektuese sipas detyrës zyrtare në disa subjekte afariste dhe tek lojërat e fatit në rajonin e qytetit të Mitrovicës, ku pas verifikimit, janë mbyllur dy barnatore dhe një kazino. […]

Mytaher haskuka
 

Mytaher Haskuka ngushëllon për viktimat nga aksidenti në Prizren

Kryetari i Komunës së Prizrenit, Mytaher Haskuka ka ngushëlluar për tre viktimat që vdiqën në një aksident trafiku sot në rrugën Prizren-Zhur. Në këtë aksident ndërruan jetë babai me dy djemtë e tij, ku vetura e tyre u ndesh me kamionin e pastrimit te rrugëve nga bora. “Gjatë ditës së sotme morëm lajmin për një […]

dhunë në familje
 

Suharekë, burri rrah gruan

Një burrë ka sulmuar fizikisht gruan e tij dje në Suharekë, siç njofton Policia e Kosovës. Sipas policisë, bëhet e ditur se si pasojë e sulmit viktima ka pësuar lëndime trupore për çka dhe i është ofruar tretmëni mjekësor. “I dyshuari është arrestuar dhe me urdhër te prokurorit dërgohet në mbajtje”, thuhet në raportin 24 […]

Tash

NA NDIQNI

Mytaher Haskuka ngushëllon për viktimat nga aksidenti në Prizren

by Xheneta Murtezaj
NA NDIQNI

Send this to a friend