// E enjte ORA 20:20

0

28 Janar 2011

Dokumentar: Martesat e rrejshme për letra

Reportazhe Hulumtuese

Film dokumentar për martesat e shqiptarëve me gra zvicerane e gjermane për letra, i realizuar në kuadër të Bursës Ballkanike për Ekselencë në Gazetari për vitin 2010.

NDËRLIDHUR

koalicioni qeverises
 

Kombinimet ‘e pamundura’ për koalicionin e ri qeverisës

Me rënien e qeverisë Haradinaj është hapur rruga që presidenti Thaçi të mandatojë një kandidatë të ri për kryeministër. Mandati mundet me u bë pa shku në zgjedhje të reja. Por, me deklarimin e kryeministrit në dorëheqje që AAK-ja preferon të shkohet në zgjedhje të reja dhe kërkesat nga dy partitë më të mëdha opozitare […]

LDK
 

Dorëheqja e Haradinajt, Isa Mustafa mbledh kryesinë

Lidhja Demokratike e Kosovës në orën 19:30 ka paralajmëruar mbledhje të jashtëzakonshme të kryesisë se saj. Kjo erdhi pas vendimit të Ramush Haradinaj, i cili gjatë ditës së sotme dha dorëheqje nga posti i tij i kryeministrit pasi që i njëjti tha se është ftuar si i dyshuar nga ana e Gjykatës Speciale. Haradinaj dha […]

dorëheqja
 

Pacolli lavdëron gjestin e Haradinajt

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka reaguar pas vendimit të Kryeministrit Ramush Haradinaj për dorëheqje. Sot gjatë ditës, Haradinaj lajmëroi dorëheqjen e tij nga pozita e kryeministrit. Ai u dorëhoq pasi tha se ka marrë ftesë për intervistim si i i dyshuar nga Prokuroria e Specializuar, në kuadër të […]

gjykata speciale
 

Dorëheqja e Ramush Haradinajt në mediat ndërkombëtare

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj sot dha dorëheqje, pas ftesës për t’u marrë në pyetje nga gjykata në Hagë, e cila hetoi krimet kundër serbëve gjatë dhe pas luftës së vitit 1998-99. The Associated Press, shkruan se Ramush Haradinaj deklaroi se kishte rënë dakord të intervistohej në Dhomën e Posaçme të Kosovës dhe Prokurorinë Speciale […]

TË FUNDIT

koalicioni qeverises
 

Kombinimet ‘e pamundura’ për koalicionin e ri qeverisës

Me rënien e qeverisë Haradinaj është hapur rruga që presidenti Thaçi të mandatojë një kandidatë të ri për kryeministër. Mandati mundet me u bë pa shku në zgjedhje të reja. Por, me deklarimin e kryeministrit në dorëheqje që AAK-ja preferon të shkohet në zgjedhje të reja dhe kërkesat nga dy partitë më të mëdha opozitare […]

LDK
 

Dorëheqja e Haradinajt, Isa Mustafa mbledh kryesinë

Lidhja Demokratike e Kosovës në orën 19:30 ka paralajmëruar mbledhje të jashtëzakonshme të kryesisë se saj. Kjo erdhi pas vendimit të Ramush Haradinaj, i cili gjatë ditës së sotme dha dorëheqje nga posti i tij i kryeministrit pasi që i njëjti tha se është ftuar si i dyshuar nga ana e Gjykatës Speciale. Haradinaj dha […]

dorëheqja
 

Pacolli lavdëron gjestin e Haradinajt

Zëvendëskryeministri i Kosovës dhe Ministri i Punëve të Jashtme, Behgjet Pacolli ka reaguar pas vendimit të Kryeministrit Ramush Haradinaj për dorëheqje. Sot gjatë ditës, Haradinaj lajmëroi dorëheqjen e tij nga pozita e kryeministrit. Ai u dorëhoq pasi tha se ka marrë ftesë për intervistim si i i dyshuar nga Prokuroria e Specializuar, në kuadër të […]

Tash

NA NDIQNI

Kadri Veseli flet për koalicionin pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt

by Egzon Dahsyla
NA NDIQNI

Send this to a friend