// E enjte ORA 20:20

33,755

1 Shkurt 2018

Dëshmia për Vrasjen e Vëllezërve Bytyçi

vrasja e vëllezërve Bytyçi

Emisioni ‘Jeta në Kosovë’ transmetoi rrëfimin ekskluziv të një të riu nga Serbia lidhur me vrasjen e vëllezërve Bytyçi.

Ivan Pajiq dëshmon publikisht për herë të parë se çfarë kishte parë afër qendrës së trajnimit të xhandarmërisë serbe në Petrovo Selo të Serbisë në korrik të vitit 1999.

Ky emision sjell detaje të padëgjuara më parë lidhur me vrajsen e tre shqiptarëve me shtetësi amerikane që kishin qenë pjesë e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës.

Pajiq tregon se çfarë i kishte treguar Prokurorisë në Serbi për rastin që ka mbetur i pazgjidhur qe më shumë se 18 vjet.

NDËRLIDHUR

koalicionet
 

Albin Kurti dëshiron koalicionin me Isa Mustafën

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti e ka bërë të qartë sot në konferencë për shtyp se partia e tij ka vullnet për një koalicion me Lidhjen Demokratike. Një koalicion i tij sipas tij i fiton zgjedhjet dhe kthen shpresën në Kosovë. “Jemi në komunikim të vazhdueshëm me LDK-në. Jemi të interesuar ta krijojmë paraprakisht […]

gjykata speciale
 

Vala e re e Gjykatës Speciale: Jakup Krasniqi ftohet të intervistohet.

Ish zëdhënësi dhe anëtari i shtabit të përgjithshëm të UÇK-së Jakup Krasniqi është ftuar të paraqitet me 24 korrik në Gjykatën Speciale. Lajmi për ftesën është bërë publik nga vet Krasniqi në një postim në Facebook ndërsa vie pas thirrjes së kryeministrit në dorëheqje Ramush Haradinaj dhe këshilltarit të presidentit  Bislim Zyrapi. Postimi i plotë […]

doreheqja e ramush haradinajt
 

Balje – Haradinajt: Gjithmonë do të jesh kryeministri ynë

  Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje ka reaguar lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i Kryeministrit. Deputetja përmes Facebookut ka shkruar se Ramush Haradinaj gjithmonë do të jetë Kryeministri ynë. “Pa marrë parasysh ti gjithmonë do të jesh Kryeministri ynë. Faleminderit për bashkëpunimin përgjatë këtyre viteve. Respekt për Ramush Haradinajn”, ka […]

Albin Kurti
 

Kurti paralajmëron Thaçin që menjëherë ta caktoj datën e zgjedhjeve

Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, ka kërkuar nga presidenti i vendit Hashim Thaçi që menjëherë të thërret takimin me përfaqësuesit e partive politike në vend për ta caktuar datën e zgjedhjeve. Këto deklarata Kurti i bëri në një konferencë për media një ditë pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit, pas ftesës […]

TAKSA NDAJ SERBISE
 

Serbia pret heqjen e taksës pas dorëheqjes së Haradinajt

Dorëheqja e parevokueshme dje e, tanimë, ish-kryeministrit Ramush Haradinaj, për shkak të ftesës që ka marrë nga Dhomat e Specializuara të Gjykatës Speciale më qendër në Hagë për të dhënë dëshminë e tij në cilësinë e të dyshuarit, mund të zhbllokojë dhe njëkohësisht të rinisë bisedimet ndërmjet Kosovës dhe Serbisë. Poashtu edhe taksa e vendosur […]

TË FUNDIT

koalicionet
 

Albin Kurti dëshiron koalicionin me Isa Mustafën

Lideri i Lëvizjes Vetëvendosje Albin Kurti e ka bërë të qartë sot në konferencë për shtyp se partia e tij ka vullnet për një koalicion me Lidhjen Demokratike. Një koalicion i tij sipas tij i fiton zgjedhjet dhe kthen shpresën në Kosovë. “Jemi në komunikim të vazhdueshëm me LDK-në. Jemi të interesuar ta krijojmë paraprakisht […]

gjykata speciale
 

Vala e re e Gjykatës Speciale: Jakup Krasniqi ftohet të intervistohet.

Ish zëdhënësi dhe anëtari i shtabit të përgjithshëm të UÇK-së Jakup Krasniqi është ftuar të paraqitet me 24 korrik në Gjykatën Speciale. Lajmi për ftesën është bërë publik nga vet Krasniqi në një postim në Facebook ndërsa vie pas thirrjes së kryeministrit në dorëheqje Ramush Haradinaj dhe këshilltarit të presidentit  Bislim Zyrapi. Postimi i plotë […]

doreheqja e ramush haradinajt
 

Balje – Haradinajt: Gjithmonë do të jesh kryeministri ynë

  Deputetja e Kuvendit të Kosovës, Duda Balje ka reaguar lidhur me dorëheqjen e Ramush Haradinajt nga posti i Kryeministrit. Deputetja përmes Facebookut ka shkruar se Ramush Haradinaj gjithmonë do të jetë Kryeministri ynë. “Pa marrë parasysh ti gjithmonë do të jesh Kryeministri ynë. Faleminderit për bashkëpunimin përgjatë këtyre viteve. Respekt për Ramush Haradinajn”, ka […]

Albin Kurti
 

Kurti paralajmëron Thaçin që menjëherë ta caktoj datën e zgjedhjeve

Albin Kurti, kryetar i Lëvizjes Vetëvendosje, ka kërkuar nga presidenti i vendit Hashim Thaçi që menjëherë të thërret takimin me përfaqësuesit e partive politike në vend për ta caktuar datën e zgjedhjeve. Këto deklarata Kurti i bëri në një konferencë për media një ditë pas dorëheqjes së Ramush Haradinajt nga posti i kryeministrit, pas ftesës […]

Sulmi
 

LVV reagon pas sulmit ndaj aktivistëve gjatë rrënimit në ‘Abi Çarshia’

Lëvizja Vetëvendosje ka reaguar lidhur me sulmin që ka ndodhur dje në Prizren ndaj pesë aktivistëve të kësaj Lëvizje. LVV-së, pretendon se sulmi ndaj aktivistëve të cilët kanë pasuar lëndime ka ardhur me urdhër të pronarëve të “Abi Çarshia” gjatë kohës sa ishte duke ndodhur rrënimi i objekteve pa leje nga ana e Komunës së […]

Tash

NA NDIQNI

Balje – Haradinajt: Gjithmonë do të jesh kryeministri ynë

by Naim Krasniqi
NA NDIQNI

Send this to a friend