// E enjte ORA 20:20

6,130

5 Qershor 2014

#DebatPernime për Qeversije të Mirë

Zgjedhjet '14

NDËRLIDHUR

gjykimi i ministrit
 

Arsyetimi i gjykatësit për lirimin e ministrit Lluka

Kur kanë kaluar më shumë se katër vjet nga koha për të cilën ministri Valdrin Lluka akuzohej se kishte kryer veprën penale të konfliktit të interesit, Gjykata Themelore e Prishtinës e liroi atë nga akuza. KALLXO.com sjell arsyetimin e plotë të gjykatësit, Hamdi Ibrahimi për vendimin ndaj ministrit Lluka. Megjithëse epilogu i Gjykatës ishte shfajësues, […]

Terrorizmi
 

Në gjykimin për terrorizëm do të dëshmojë polici hetues

Në gjykimin për terrorizëm si dëshmitar i mbrojtur dëshmon një hetues policor Blerta Iberdemaj Në gjykimin e të akuzuarve për vepra që lidhen me terrorizëm Ardian Mehmeti, Valon Shala, Genc Selimi, Musli Hyseni dhe Nuredin Sylejmani, mbrojtësit e të akuzuarve si dhe vetë të akuzuarit i paraqiten trupit gjykues provat e tyre për administrim. Pas […]

Kuvendi i Kosovës
 

Kuvendi shtynë debatin për dialogun për të enjten

Kuvendi i Kosovës seancën për debat lidhur me dialogun me Serbinë, do ta vazhdojë të enjten e kësaj jave në orën 10:00. Kështu deklaroi, kreu i Parlamentit, Kadri Veseli. Vendimi u mor pasi shumica e deputetëve nuk ndodheshin në sallë. Deputetja Shqipe Pantina nga PSD-ja, parti e cila inicioi debatin, tha se seanca duhet të […]

Sistemi i drejtessie
 

Përmbyllet projekti i Binjakëzimit në Akademinë e Drejtësisë

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka marrë pjesë në Konferencën përmbyllëse të Projektit të Binjakëzimit me titull: “Mbështetje e mëtejme e reformës për arsimim ligjor”, projekt ky, i realizuar nga IRZ-i dhe CILC-i, si dhe i financuar nga Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë. Në këtë eveniment përmbyllës ishin të pranishëm kryesuesit e dy këshillave: […]

Protesta
 

UFA: Vuajtja e kafshëve nuk është art

Organizata joqeveritare UFA (Të bashkuar për kafshët – United for animals), e cila synon të mbështesë, mbrojë dhe promovojë të drejtat e kafshëve për mirëqenie sa më të mirë, nesër do të protestojë para Galerisë së Arteve të Kosovës nga ora 16:30 deri në orën 18:00. UFA përmes kësaj proteste kërkon që të mos keqtrajtohen […]

Aksident me fatalitet
 

Dy të vdekur në një aksident në rrugën Prishtinë- Pejë

Dy persona kanë humbur jetën në një aksident komunikacioni që ka ndodhur para rreth një ore në rrugën Prishtinë-Pejë, afër fshatit Gllarevë të Klinës. Aksidentin me fatalitet e ka konfirmuar për KALLXO.com zëdhënësi i Policisë Rajonale të Pejës, Driton Rugova. Ai tha se në këtë aksident janë përfshirë dy vetura dhe një autobus. “Nga ky […]

TË FUNDIT

gjykimi i ministrit
 

Arsyetimi i gjykatësit për lirimin e ministrit Lluka

Kur kanë kaluar më shumë se katër vjet nga koha për të cilën ministri Valdrin Lluka akuzohej se kishte kryer veprën penale të konfliktit të interesit, Gjykata Themelore e Prishtinës e liroi atë nga akuza. KALLXO.com sjell arsyetimin e plotë të gjykatësit, Hamdi Ibrahimi për vendimin ndaj ministrit Lluka. Megjithëse epilogu i Gjykatës ishte shfajësues, […]

Terrorizmi
 

Në gjykimin për terrorizëm do të dëshmojë polici hetues

Në gjykimin për terrorizëm si dëshmitar i mbrojtur dëshmon një hetues policor Blerta Iberdemaj Në gjykimin e të akuzuarve për vepra që lidhen me terrorizëm Ardian Mehmeti, Valon Shala, Genc Selimi, Musli Hyseni dhe Nuredin Sylejmani, mbrojtësit e të akuzuarve si dhe vetë të akuzuarit i paraqiten trupit gjykues provat e tyre për administrim. Pas […]

Kuvendi i Kosovës
 

Kuvendi shtynë debatin për dialogun për të enjten

Kuvendi i Kosovës seancën për debat lidhur me dialogun me Serbinë, do ta vazhdojë të enjten e kësaj jave në orën 10:00. Kështu deklaroi, kreu i Parlamentit, Kadri Veseli. Vendimi u mor pasi shumica e deputetëve nuk ndodheshin në sallë. Deputetja Shqipe Pantina nga PSD-ja, parti e cila inicioi debatin, tha se seanca duhet të […]

Sistemi i drejtessie
 

Përmbyllet projekti i Binjakëzimit në Akademinë e Drejtësisë

Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, ka marrë pjesë në Konferencën përmbyllëse të Projektit të Binjakëzimit me titull: “Mbështetje e mëtejme e reformës për arsimim ligjor”, projekt ky, i realizuar nga IRZ-i dhe CILC-i, si dhe i financuar nga Zyra e Bashkimit Evropian në Kosovë. Në këtë eveniment përmbyllës ishin të pranishëm kryesuesit e dy këshillave: […]

Protesta
 

UFA: Vuajtja e kafshëve nuk është art

Organizata joqeveritare UFA (Të bashkuar për kafshët – United for animals), e cila synon të mbështesë, mbrojë dhe promovojë të drejtat e kafshëve për mirëqenie sa më të mirë, nesër do të protestojë para Galerisë së Arteve të Kosovës nga ora 16:30 deri në orën 18:00. UFA përmes kësaj proteste kërkon që të mos keqtrajtohen […]

 

FOTO: Aksidentohet vetura e eskortës së presidentit Thaçi

Një veturë e eskortës së presidentit Hashim Thaçi është përfshirë në një aksident. Aksidenti ka ndodhur afër fshatit Komoran të Drenasit. KALLXO.com ka siguruar fotografi nga vendi i ngjarjes. Burime të KALLXO.com kanë thënë se presidenti ka qenë në eskortën e veturave të tij. Përfshirjen e eskortës së presidentit në aksident e ka konfirmuar edhe […]

Tash

NA NDIQNI

Përmbyllet projekti i Binjakëzimit në Akademinë e Drejtësisë

by Naim Krasniqi
NA NDIQNI

Send this to a friend