// E enjte ORA 20:20

3,145

28 Maj 2014

#DebatPernime për Arsimi

Zgjedhjet '14

NDËRLIDHUR

Mishi i Dyshimtë
 

Prokuroria në Prizren ngrit 4 aktakuza për skandalin e mishit

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur katër aktakuza ndaj katër personave për prodhim dhe vënie në qarkullim të artikujve të dëmshëm ushqimor. KALLXO.com merr vesh se njëri nga të akuzuarit është edhe biznesmeni Anton Jupa, i cili akuzohet për prodhim dhe vënie në qarkullim të produkteve të rrezikshme të mishit. Gjithashtu, Anton Jupa është akuzuar […]

Prizren
 

Digjen kontejnerët e plastikës në Prizren

Kontejnerët e plastikës të vendosur në lagjen “Ortakoll” në Prizren janë djegur. Kompania e pastrimit Eko Regjioni, njësia në Prizren ka njoftuar përmes një komunikate se këta kontejnerë në këtë lagje po digjen vazhdimisht. Kompania luti qytetarët të jenë të kujdesshëm ndaj pronës publike dhe të njoftojnë organet kompetente. “Është shqetësuese dhe alarmante se si […]

fara e grurit
 

Fermerët në Prizren përfitojnë 300 tonë farë gruri nga Komuna

Drejtoria e Bujqësisë në Komunën e Prizrenit ka bërë shpërndarjen e 300 tonë farë gruri. Haskuka përmes një postimi në Facebook ka thënë se shpërndarja e farës së grurit është të stimulohen fermerët që të punojnë më shumë në këtë fushë bujqësore pasi që sipas Haskukës interesimi në prodhimtari është gjithnjë e më i vogël. […]

marreveshjet nderkombetare
 

Votohen tri marrëveshje ndërkombëtare

Me 87 vota për është miratuar shqyrtimi i Projektligjit për Ratifikimin e “Marrëveshjes Bilaterale ndërmjet Qeverisë së Republikës së Kosovës dhe Qeverisë së Dukatit të Madh të Luksemburgut në kuadër të Projektit të bashkëpunimit zhvillimor, KSV/019: asistencë teknike në kontekstet e integrimit evropian”. Ministrja e Integrimit Evropian,  Dhurata Hoxha ka kërkuar që të votohet kjo […]

TË FUNDIT

Mishi i Dyshimtë
 

Prokuroria në Prizren ngrit 4 aktakuza për skandalin e mishit

Prokuroria Themelore në Prizren ka ngritur katër aktakuza ndaj katër personave për prodhim dhe vënie në qarkullim të artikujve të dëmshëm ushqimor. KALLXO.com merr vesh se njëri nga të akuzuarit është edhe biznesmeni Anton Jupa, i cili akuzohet për prodhim dhe vënie në qarkullim të produkteve të rrezikshme të mishit. Gjithashtu, Anton Jupa është akuzuar […]

Prizren
 

Digjen kontejnerët e plastikës në Prizren

Kontejnerët e plastikës të vendosur në lagjen “Ortakoll” në Prizren janë djegur. Kompania e pastrimit Eko Regjioni, njësia në Prizren ka njoftuar përmes një komunikate se këta kontejnerë në këtë lagje po digjen vazhdimisht. Kompania luti qytetarët të jenë të kujdesshëm ndaj pronës publike dhe të njoftojnë organet kompetente. “Është shqetësuese dhe alarmante se si […]

fara e grurit
 

Fermerët në Prizren përfitojnë 300 tonë farë gruri nga Komuna

Drejtoria e Bujqësisë në Komunën e Prizrenit ka bërë shpërndarjen e 300 tonë farë gruri. Haskuka përmes një postimi në Facebook ka thënë se shpërndarja e farës së grurit është të stimulohen fermerët që të punojnë më shumë në këtë fushë bujqësore pasi që sipas Haskukës interesimi në prodhimtari është gjithnjë e më i vogël. […]

trafikimi me armë
 

Arrestohen 5 persona, u kapën me arsenal luftarak të armëve

Policia e Kosovës, përkatësisht Drejtoria për Hetimin e Krimit të Organizuar, në bashkëpunim me Prokurorinë e Shtetit, ka arrestuar pesë persona të dyshuar të përfshirë në trafikim me armë. Arrestimi i të dyshuarve është bërë pasi Policia ka zhvilluar hetime disa mujore për zbulimin e veprimtarisë kriminale të të dyshuarve, që në vazhdimësi merreshin me […]

Tash

NA NDIQNI

Fermerët në Prizren përfitojnë 300 tonë farë gruri nga Komuna

by Naim Krasniqi
NA NDIQNI

Send this to a friend