// E enjte ORA 20:20

0

5 Dhjetor 2009

Debati për balotazh – Malisheva

Balotazhi '09

NDËRLIDHUR

kino abc
 

Filmat që shfaqen sot në Kinemanë ABC

Kinemaja ABC në Prishtinë gjatë ditës së sotme do të shfaq dy filma. Oraret: “Johnny English Strikes Again”, në ora 18:00 dhe 20:00 “The Predator” 3D, në 22:00     Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

Aksident me fatalitet
 

Vozitja e traktorit pa drita, shkaktar i aksidentit në Burojë

Mbrëmë rreth rreth orës 19 është raportuar për një aksident trafiku me fatalitet në fshatin Burojë të Skenderajt. Sipas njoftimit të policisë në aksident ku janë përfshirë një veturë dhe një traktor ka mbetur i vdekur pasagjeri 28 vjeçar, dhe tre persona të tjerë kanë mbetur të lënduar. Policia ka njoftuar se dy nga personat […]

Drejtësia në Kosovë
 

Korrupsioni në Gjilan, prangoset zyrtari komunal

Prangosja e një zyrtari të Komunës së Gjilanit, i cili po kërkonte dy mijë euro mito, ishte tema e kësaj jave në emisionin “Drejtësia në Kosovë”. Emisioni ka siguruar filmime ekskluzive nga momentet kur zyrtari komunal i kishte kërkuar një biznesmeni dy mijë euro për t’i përshpejtuar procedurën e pagesës për një kompensim të një […]

Pagat
 

Kërcënimi i mjekëve të Kosovës për pagat

Mjekët që punojnë në sektorin publik kanë thënë se nëse qeveria nuk merr parasysh kërkesat e tyre për rritje të pagave, atëherë do të ketë kolaps në sektorin e shëndetësisë dhe se ata do ta bojkotojnë punën. Mjeku specialist në Kosovë paguhet për punën që kryen me rreth 600 euro në muaj, derisa infermierët me […]

Droga
 

Dhërmi: Aksion kundër dilerëve të Kokainës.

Policia Shqiptare ka ndërmarrë një aksion në Dhërmi për të goditur rrjetet e shpërndarjes së kokainës në bregdet. Sipas policisë gjatë operacionit të specialëve është arrestuar shtetasi A.A. “Nga kontrolli i banesës, policia ka sekuestruar 107 doza lëndë narkotike e dyshuar e llojit Kokainë “thuhet në njoftimin e policisë. Operacioni sipas policisë është shtrirë edhe […]

TË FUNDIT

kino abc
 

Filmat që shfaqen sot në Kinemanë ABC

Kinemaja ABC në Prishtinë gjatë ditës së sotme do të shfaq dy filma. Oraret: “Johnny English Strikes Again”, në ora 18:00 dhe 20:00 “The Predator” 3D, në 22:00     Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

Aksident me fatalitet
 

Vozitja e traktorit pa drita, shkaktar i aksidentit në Burojë

Mbrëmë rreth rreth orës 19 është raportuar për një aksident trafiku me fatalitet në fshatin Burojë të Skenderajt. Sipas njoftimit të policisë në aksident ku janë përfshirë një veturë dhe një traktor ka mbetur i vdekur pasagjeri 28 vjeçar, dhe tre persona të tjerë kanë mbetur të lënduar. Policia ka njoftuar se dy nga personat […]

Pagat
 

Kërcënimi i mjekëve të Kosovës për pagat

Mjekët që punojnë në sektorin publik kanë thënë se nëse qeveria nuk merr parasysh kërkesat e tyre për rritje të pagave, atëherë do të ketë kolaps në sektorin e shëndetësisë dhe se ata do ta bojkotojnë punën. Mjeku specialist në Kosovë paguhet për punën që kryen me rreth 600 euro në muaj, derisa infermierët me […]

Debati
 

Albin Kurti: Thaçi President ‘Pinokio’

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, ka akuzuar presidentin Hashim Thaçi se po e përdor idenë e tij të bashkimit me Luginën e Preshevës si karrem për të tjerët. “Për të përfshirë të tjerët në aventurën e tij personale të shkëmbimit territorial me Serbinë, Thaçi fillimisht u përpoq të përdorte vendin e Kosovës të OKB-së […]

 

Grabitja në familjen Mira shton pasigurinë në Bulqizë

Ahmet Mira me të shoqen po ktheheheshin në shtëpi si pas çdo ditë pune, por para portës së oborrit, tre persona veshur me të zeza dhe me maska në kokë i sulmuan. Çifti u përpoq të rezistojë. “Më goditën mua të pari, u mundova të rezistoja, por sa mund të rezistosh kur janë tre veta”, […]

Tash

NA NDIQNI

ShBA: Një tjetër grua akuzon kandidatin për Gjykatën Supreme për sjellje të keqe seksuale

by Kallxo
NA NDIQNI

Send this to a friend