// E enjte ORA 20:20

0

6 Dhjetor 2009

Debati për balotazh – Gjilan

Balotazhi '09

NDËRLIDHUR

igor simiq
 

VIDEO: Momenti i përleshjes së deputetit Petroviq

Në videon e siguruar nga KALLXO.com shihet momenti i përleshjes në mes deputetit Slobodan Petroviq dhe dy personave të tjerë. Sot, Deputeti i partisë serbe SLS, Slobodan Petroviq fajësoi këshilltarin e ish-ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikalo për sulm ndaj tij. Ai në një konferencë për media tha se është sulmuar afër ndërtesës së Kuvendit.   […]

Punësimet
 

Jakup Krasniqi: Nga 43 nipa e mbesa, vetëm 5 a 6 më punojnë në institucione shtetërore

Në shtator të vitit të kaluar, KALLXO.com raportoi për punësimin e Taulant Krasniqit, nipin e Jakup Krasniqit në Ministrinë e Tregtisë. Nipi i kryetarit të Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi u punësua si inspektor i tregut në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë, që udhëhiqet nga partia Nisma Socialdemokrate. Në një intervistë për KALLXO.com,  Jakup Krasniqi […]

TË FUNDIT

igor simiq
 

VIDEO: Momenti i përleshjes së deputetit Petroviq

Në videon e siguruar nga KALLXO.com shihet momenti i përleshjes në mes deputetit Slobodan Petroviq dhe dy personave të tjerë. Sot, Deputeti i partisë serbe SLS, Slobodan Petroviq fajësoi këshilltarin e ish-ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikalo për sulm ndaj tij. Ai në një konferencë për media tha se është sulmuar afër ndërtesës së Kuvendit.   […]

Punësimet
 

Jakup Krasniqi: Nga 43 nipa e mbesa, vetëm 5 a 6 më punojnë në institucione shtetërore

Në shtator të vitit të kaluar, KALLXO.com raportoi për punësimin e Taulant Krasniqit, nipin e Jakup Krasniqit në Ministrinë e Tregtisë. Nipi i kryetarit të Këshillit Kombëtar të Nismës Socialdemokrate, Jakup Krasniqi u punësua si inspektor i tregut në Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë, që udhëhiqet nga partia Nisma Socialdemokrate. Në një intervistë për KALLXO.com,  Jakup Krasniqi […]

enver hoxhaj
 

Hoxhaj pas dënimit të Karaxhiq: Moment i rëndësishëm për të gjitha viktimat që kanë vuajtur sistematikisht

Zëvendëskryeministri i Kosovës, Enver Hoxhaj, ka përshëndetur vendimin e Tribunalit të Hagës, i cili e dënoi me burgim të përjetshëm ish kreun politik të serbëve të Bosnjës, Radovan Karaxhiq. Përmes një postimi në Twitter Hoxhaj se se ku është një moment i rëndësishëm për të gjitha viktimat. “Radovan Karaxhiq kishte një rol kyç në gjenocidin […]

Tash

NA NDIQNI

Tre veta dënohen me burg për ndërrimin e ngastrave kadastrale në Pejë, Gjakovë e Deçan

by Kallxo
NA NDIQNI

Send this to a friend