// E enjte ORA 20:20

NDËRLIDHUR

shukri klinaku
 

Profesori universitar ia numëron arsyet kryesore të ‘dështimit’ ministrit Bytyqi

Profesori i Departamentit të Fizikës, në Fakultetin e Shkencave Matematike-Natyrore, Shukri Klinaku, i ka numëruar ministrit të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi katër problemet kryesore të cilat sipas tij, flasin qartë për mosfunksionimin e MAShT-it. Përmes kësaj letre të hapur, Klinaku ka shkruar se problemi i parë në MAShT është mënyra se si lejohet […]

vrasja e abedin bytyqit
 

Aktakuzë e re në rastin e vrasjes mizore në Suharekë

Gjykimi për vrasjen e Abedin Bytyqit në Peqan të Suharekës ka marrë kthesë të re. Kjo pasi që prokurori Genc Nixha ka ndryshuar aktakuzën dhe ka ngritur aktakuzë të re për të akuzuarin Fadil Fetiu. Në këtë rast po gjykohen bashkëshortja e të ndjerit, Resmije Bytyqi, dy djemtë e axhës së saj, Murat e Reshat […]

Arrestimi
 

Autoritetet serbe arrestojnë zyrtarin e ATK-së

Autoritetet e Serbisë e kanë arrestuar Marjan Gjokajn, zyrtar i Administratës Tatimore të Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacolli. Sipas Pacollit, Gjokaj është arrestuar derisa po kthehej në Kosovë. Pacolli e ka dënuar këtë veprim të autoriteteve të Serbisë dhe ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të tij. […]

QKUK
 

Misteri si vdiq vajza35 vjeçare operacionit në Gjakovë

Emisioni Drejtësia në Kosovë, këtë javë transmetoi rrëfimin e Zymer Lulashit nga Gjakova dhe dyshimet e tij për vdekjen e vajzës së tij pas një operacioni. Lulashi për Drejtësia në Kosovë ka thënë se vajza e tij ishte shtruar në spital pas një alivanosjeje ndërsa kishte vdekur pas një operimi. Zymer Lulashi thotë se edhe […]

keqpërdorimi i detyrës zyrtare
 

Inspektori komunal akuzohet se nuk e pengoi ndërtimin e objektit 13-katësh

Inspektori i ndërtimtarisë pranë Drejtorisë së Inspektorateve të Prizrenit, Enver Bytyqi, ka dalë para gjykatës për t’u përballur me akuzën për keqpërdorim të detyrës zyrtare. Bytyqi po akuzohet për mosrrënimin e objektit banesor 13-katësh, i ndërtuar pa leje. Në seancën e mbajtur në Gjykatën e Prizreni, i akuzuari mohoi akuzat e Prokurorisë. Kur u pyet […]

arrestimi i mjekut
 

Gjykata vendos për mjekun Shefqet Lulaj

Gjykata e Prishtinës ka vendosur lidhur me masën ndaj mjekut Shefqet Lulaj, i arrestuar të premten bashkë me dy shtetas të Turqisë, nën dyshimin për transplantim të qelizave dhe organeve njerëzore. KALLXO.com ka marrë vesh se Gjykata në seancën e sotme rreth masës së sigurisë ndaj pronarit të spitalit “Sirona”, Shefqet Lulaj, ka caktuar masën […]

TË FUNDIT

shukri klinaku
 

Profesori universitar ia numëron arsyet kryesore të ‘dështimit’ ministrit Bytyqi

Profesori i Departamentit të Fizikës, në Fakultetin e Shkencave Matematike-Natyrore, Shukri Klinaku, i ka numëruar ministrit të Arsimit, Shkencës dhe Teknologjisë, Shyqiri Bytyqi katër problemet kryesore të cilat sipas tij, flasin qartë për mosfunksionimin e MAShT-it. Përmes kësaj letre të hapur, Klinaku ka shkruar se problemi i parë në MAShT është mënyra se si lejohet […]

vrasja e abedin bytyqit
 

Aktakuzë e re në rastin e vrasjes mizore në Suharekë

Gjykimi për vrasjen e Abedin Bytyqit në Peqan të Suharekës ka marrë kthesë të re. Kjo pasi që prokurori Genc Nixha ka ndryshuar aktakuzën dhe ka ngritur aktakuzë të re për të akuzuarin Fadil Fetiu. Në këtë rast po gjykohen bashkëshortja e të ndjerit, Resmije Bytyqi, dy djemtë e axhës së saj, Murat e Reshat […]

Arrestimi
 

Autoritetet serbe arrestojnë zyrtarin e ATK-së

Autoritetet e Serbisë e kanë arrestuar Marjan Gjokajn, zyrtar i Administratës Tatimore të Kosovës. Lajmin e ka bërë të ditur ministri i Jashtëm të Kosovës, Behgjet Pacolli. Sipas Pacollit, Gjokaj është arrestuar derisa po kthehej në Kosovë. Pacolli e ka dënuar këtë veprim të autoriteteve të Serbisë dhe ka kërkuar lirimin e menjëhershëm të tij. […]

QKUK
 

Misteri si vdiq vajza35 vjeçare operacionit në Gjakovë

Emisioni Drejtësia në Kosovë, këtë javë transmetoi rrëfimin e Zymer Lulashit nga Gjakova dhe dyshimet e tij për vdekjen e vajzës së tij pas një operacioni. Lulashi për Drejtësia në Kosovë ka thënë se vajza e tij ishte shtruar në spital pas një alivanosjeje ndërsa kishte vdekur pas një operimi. Zymer Lulashi thotë se edhe […]

keqpërdorimi i detyrës zyrtare
 

Inspektori komunal akuzohet se nuk e pengoi ndërtimin e objektit 13-katësh

Inspektori i ndërtimtarisë pranë Drejtorisë së Inspektorateve të Prizrenit, Enver Bytyqi, ka dalë para gjykatës për t’u përballur me akuzën për keqpërdorim të detyrës zyrtare. Bytyqi po akuzohet për mosrrënimin e objektit banesor 13-katësh, i ndërtuar pa leje. Në seancën e mbajtur në Gjykatën e Prizreni, i akuzuari mohoi akuzat e Prokurorisë. Kur u pyet […]

Aleksandar Vuçiq
 

Seanca për Kosovën, Vuçiq do të flasë të paktën dy orë

Presidenti serb Aleksandar Vuçiq do të flasë për të paktën dy orë në një sesion të posaçëm të Parlamentit të Serbisë për Kosovën, të planifikuar për nesër. Në fjalimin hyrës, Vuçiq do të paraqesë fakte historike rreth marrëdhënieve midis serbëve dhe shqiptarëve, por gjithashtu do të paraqesë një analizë të detajuar të marrëdhënieve aktuale të […]

Tash

NA NDIQNI

Misteri si vdiq vajza35 vjeçare operacionit në Gjakovë

by Adelina Ahmeti
NA NDIQNI

Send this to a friend