// E enjte ORA 20:20

NDËRLIDHUR

Saimir Strati
 

Ekspozitë personale e Saimir Stratit në Suharekë

Ekspozita do të hapet, sot në mbrëmje duke filluar nga ora 19:00, në Qendrën për Edukim Kreativ “Shtëpia e Fellbahut” në Suharekë. Ekspozita titullohet “Esra” dhe hapet në kuadër të edicionit të sivjetmë të festivalit “Festari”. Saimir Strati është mik i ‘Festari’ dhe për ta sjellë nuk ka qenë vështirë, pasi siç ka thënë pwr […]

Aksident
 

Tri vetura aksidentohen në Fushë Kosovë

Tri vetura janë përfshirë në një aksident në magjistralen Pejë- Prishtinë. Një qytetar ka dërguar fotografi të aksidentit në KALLXO.com. Sipas qytetarit, aksidenti ka ndodhur saktësisht në hyrje të Fushë Kosovës. Në fotografi shihen Policia e cila është në vendin e ngjarjes. Sipas qytetarit i cili ka raportuar, shkaku i aksidentit janë krijuar edhe kolona […]

Bashkejetese
 

Skenderaj, arrestohet për bashkëjetesë me një të mitur

Policia ka arrestuar një person të dyshuar për bashkëjetesë me person nën moshën 16 vjeçare. Rasti raportohet të ketë ndodhur në fshatin Likoc i ri në Skenderaj. Policia ka njoftuar se pas intervistimit të palëve me urdhër të prokurorit viktima është kthyer tek prindërit e saj, ndërsa i dyshuari është liruar në procedurë të rregullt. […]

kino abc
 

Filmat që shfaqen sot në Kinemanë ABC

Kinemaja ABC në Prishtinë gjatë ditës së sotme do të shfaq dy filma. Oraret: “Johnny English Strikes Again”, në ora 18:00 dhe 20:00 “The Predator” 3D, në 22:00     Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

Aksident me fatalitet
 

Vozitja e traktorit pa drita, shkaktar i aksidentit në Burojë

Mbrëmë rreth rreth orës 19 është raportuar për një aksident trafiku me fatalitet në fshatin Burojë të Skenderajt. Sipas njoftimit të policisë në aksident ku janë përfshirë një veturë dhe një traktor ka mbetur i vdekur pasagjeri 28 vjeçar, dhe tre persona të tjerë kanë mbetur të lënduar. Policia ka njoftuar se dy nga personat […]

Drejtësia në Kosovë
 

Korrupsioni në Gjilan, prangoset zyrtari komunal

Prangosja e një zyrtari të Komunës së Gjilanit, i cili po kërkonte dy mijë euro mito, ishte tema e kësaj jave në emisionin “Drejtësia në Kosovë”. Emisioni ka siguruar filmime ekskluzive nga momentet kur zyrtari komunal i kishte kërkuar një biznesmeni dy mijë euro për t’i përshpejtuar procedurën e pagesës për një kompensim të një […]

TË FUNDIT

korrupsioni në polici
 

Korrupsioni në Polici

Emisioni ‘Drejtësia në Kosovë’ transmetoi pamjet ekskluzive të policëve të trafikut duke marrë para nga qytetarët për të mos u shqiptuar tiketa atyre. Pamjet ekskluzive shfaqin momentet kur policet pranojnë para nga kundërvajtësit e po ashtu momentet kur ata i ndajnë parat ne mes vete. Gjatë emisionit u transmetuan pamje të paktën 10 rasteve të […]

Drejtësia në Kosovë
 

Dështimi në ofrimin e barazisë në trashëgimi

Emisioni “Drejtësia në Kosovë” kësaj radhe transmetoi hulumtimin që tregon për dështimin e institucioneve të vendit që të garantojnë bazë ligjore të mirëfilltë që do mundësonte barazi në çështjet e trashëgimisë. Siç tregon hulumtimi, plotësim-ndryshimi i Ligjit për Trashëgiminë ka mbetur me disa nene të vjetra të cilat u kanë shkaktuar shumë probleme qytetarëve të […]

Drejtësia në Kosovë
 

Rrëfimi për biznesin e tokave

Në pjesën e dytë të hulumtimit “Biznesi i Bombave”, emisioni “Drejtësia në Kosovë” transmetoi hulumtimin për veprimet e Prokurorisë së Shtetit pas deklaratave të Artan Avdullahut për bombat në Prishtinë. Hulumtimi zbardh vendimin e Prokurorisë për t’i nisur hetime në këtë rast e po ashtu detaje të reja për privatizimin e tokave në Milloshevë të […]

Drejtësia në Kosovë
 

Rrëfimi për bombat me telekomandë

Të premten, emisioni “Drejtësia në Kosovë” solli rrëfimin ekskluziv të Artan Avdullahut, njeriut që pretendon se ishte ekspert i vënies së bombave me telekomandë. Në rrëfimin e tij, Avdullahu ndan momentet kur mori detyra për të vendosur bomba te një biznesmen në lagjen “Dardania” të Prishtinës. Ai rrëfen për metodën të cilën ai e përdori […]

Drejtësia në Kosovë
 

Falja e hidrocentraleve

Në edicionin e së premtes, emisioni ‘Drejtësia në Kosovë’ transmetoi hulumtimin i cili zbardh përgjegjësinë e Qeverisë së Kosovës në tjetërsimin e katër hidrocentraleve të cilat i janë bartur kompanisë turke që privatizoi distribucionin. Detajet se si u zbulua ky skandal dhe kush ishin njerëzit që fshehën para publikut këtë transaksion zbardhen nga të dhënat […]

Drejtësia në Kosovë
 

Avokati i Popullit për shkeljet në deportimin e Gulenistëve

Në emisionin e fundit të “Drejtësia në Kosovë” u transmetua intervista me Avokatin e Popullit, Hilmi Jashari. Në këtë intervistë, Jashari foli për hetimin që ky institucion e ka bërë pas arrestimit dhe deportimit të gjashtë shtetasve turq. Jashari thotë se ka psur një varg shkeljesh në operacionin e arrestimit. Për më shumë, ndiqeni intervistën: […]

Tash

NA NDIQNI

Filmat që shfaqen sot në Kinemanë ABC

by Isa Vatovci
NA NDIQNI

Send this to a friend