// E enjte ORA 20:20

0

13 Prill 2018

 Aksham Pazar me Aeroport Ndërkombëtar

aeroporti i prishtinës

Emisioni ‘Jeta në Kosovë’ ka transmetuar hulumtimin mbi koncesionimin e Aeroportit Ndërkombëtar të Prishtinës ‘Adem Jashari’ nga kompania Limak.

Kallëzuesi Bujar Ejupi, i cili pretendon se u largua nga puna për shkak të raportimeve të tij mbi shkeljet e bëra gjatë koncensionimit të Aeroportit Ndërkombëtar rrëfeu ekskluzivisht për emisionin ‘Jeta në Kosovë

Cilat janë shkeljet në marrëveshjen e nënshkruar nga Qeveria e Kosovës me kompaninë ‘Limak Kosovo’?

Çfarë thotë drejtori i Agjencisë Shtetërore për Navigacion Ajror lidhur me pretendimet e kallëzuesit?

Përballë Jeta Xharrës flasin personat përgjegjës për mbikëqyrjen e kontratës së koncesionimit dhe Drejtori i kompanisë Limak.

Emisionin “Jeta në Kosovë” transmetohet çdo të enjte në RTK në orën 20:20 dhe repriza të premten në mesditë.

NDËRLIDHUR

vladimir putin
 

Putin i nënshkruan ligjet kundërthënëse për internetin

Presidenti i Rusisë, Vladimir Putin, nënshkroi legjislacionin që u mundëson autoriteteve ruse të bllokojnë faqet e internetit dhe të miratojnë dënime për “lajme të rreme” dhe materiale që i konsiderojnë fyese për shtetin apo publikun. Dy ligjet, që, sipas kritikëve, janë përpjekje e Kremlinit për të rritur kontrollin në internet dhe për të heshtur kundërshtarët, […]

Punesime
 

Gruaja e Sabit Gecit punësohet në kompaninë publike

Gruaja e ish komandantit të UCK-së, Sabit Geci është punësuar në kompaninë “Pastrimi” në pozitën e analistes. Në listën prej rreth 60 të punësuarve në 3 muajt e fundit në këtë kompani, figuron dhe emri i Sanije Gecit, që është bashkëshortja e Sabit Gecit. Këtë e ka konfirmuar për KALLXO.com, kryeshefi i kësaj kompanie, Burim […]

TË FUNDIT

Punësimet
 

Aktorja Shota Baraliu punësohet në kompaninë publike

Aktorja Shota Baraliu është njëra nga rreth 60 të punësuarit në 3 muajt e fundit në kompaninë regjionale të mbeturinave “Pastrimi”. Këtë e ka konfirmuar për KALLXO.com kryeshefi i kësaj ndërmarrjeje, Burim Kelmendi. “Po, është e vërtetë, është e punësuar me kontratë mbi vepër”, tha kryeshefi Burim Kelmendi kur u pyet nëse është e punësuar […]

Punesimet familjare
 

Edhe djali i dytë i Muharrem Nitajt punësohet në ndërmarrje publike

Edhe djali i dytë i deputetit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Muharrem Nitajt është rehatuar në një ndërmarrje publike. Gazeta Jeta në Kosovë ka arritur të konfirmojë që djali i deputetit Nitaj, Egzon Nitaj, është punësuar në Kompaninë rajonale ‘Pastrimi’. Kryeshefi i kësaj ndërmarrje, Burim Kelmendi në një prononcim të shkurtë përmes telefonit e […]

Punësimi
 

Gruaja e deputetit të AAK-së punësohet në ndërmarrje publike

Gruaja e deputetit të Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës, Shkumbin Demaliaj është punësuar si koordinatore juridike në kompaninë regjionale të mbeturinave “Pastrimi”. Hateme Demaliaj është punësuar në pozitën e koordinatores juridike në këtë kompani në dhjetor të vitit të kaluar. Kontrata është nënshkruar më 14 dhjetor të vitit të kaluar dhe përfundon me 10 pril […]

Krimet e Luftës
 

Vazhdon misteri për vitet që Radovan Karaxhiqi kaloi në arrati

Ndërsa vendimi përfundimtar për Radovan Karaxhiçin do të merret javën që vjen, shumë nga 12 vitet që ai kaloi duke shmangur arrestimin mbeten të mbushura me mistere që autoritetet serbe dhe boshnjake ngurrojnë t’i hetojnë dhe personat që e ndihmuan atë mbeten pa u gjykuar.   Në një pasdite jave në kryeqytetin serb Beograd, një […]

Ligji për Dialogun
 

Fati i Ligjit për Dialogun në ‘duar’ të Kushtetueses

Dy partitë opozitare, Lidhja Demokratike e Kosovës dhe Lëvizja Vetëvendosje, e mbajtën fjalën, kur u deklaruan se Ligji për Dialogun, do të përfundojë në Gjykatën Kushtetuese. Përfaqësuesit e ekipit negociaotor kanë vlerësuar se dërgimi i Ligjit është hap opozitar, ndërsa sipas analistëve ky veprim është legjitim. Njëri nga anëtarët e Ekipit Negociator për dialogun në […]

meritokracia
 

 ‘Shifti  britanik’, skandali me konkursin për drejtor të ATK-së

Ilir Murtezaj ishte ndër kandidatët më pak të poentuar nga dy përfaqësuesit e BDO-së, kompanisë së angazhuar nga Ambasada Britanike për t’i ofruar asistencë institucioneve në rekrutim. Nga 12 kandidatë të intervistuar që ishin në garë për t’u bërë drejtor të Administratës Tatimore të Kosovës, vetëm një kandidat kishte më pak pikë se Murtezaj në […]

Tash

NA NDIQNI

Misioni i pamundur i njeriut me superpërvojë për të gjetur punë në Kosovë

by Dorentina Kastrati
NA NDIQNI

Send this to a friend