// E enjte ORA 20:20

0

10 Maj 2018

Aksham Pazar me Aeroport Ndërkombëtar 4

Aeroporti Nderkombetar

Sonte në emisionin ‘Jeta në Kosovë’ u transmetua intervista me drejtorin e  Aeroportit të Prishtinës, Haldun Firat Kokturk, dhe ish mbikëqyrësin e kontratës mes Qeverisë dhe LIMAK-ut, Lorik Fejzullahu.

Cilët janë familjarët e zyrtarëve të lartë në institucionet e Kosovës që u punësuan në Aeroportin e koncesionuar nga kompania ‘Limak’?

Cilat janë shërbimet konsulente nga shoferi i Bekim Jasharit për ‘Limak’ për të cilin ai u pagua 10 mijë euro në muaj?

Në këtë emision foli edhe ish mbikëqyrësi i kontratës mes Qeverisë dhe LIMAK-ut, Lorik Fejzullahu lidhur me atë se sa u respektua kontrata e koncesionimit të Aeroportit të Prishtinës.

Në këtë emision u  transmetua pjesa e katërt  e hulumtimit për Aeroportin e Prishtinës.

Emisioni i parë kishte trajtuar parregullsitë në përmbushjen e marrëveshjes për koncesionimin e Aeroportit nga kompania Limak , i dyti sigurinë e këtij aeroporti, ndërsa i treti punësimet familjare në ASHNA.

Emisionin “Jeta në Kosovë” transmetohet çdo të enjte në RTK në orën 20:15 dhe repriza të premten në mesditë.

NDËRLIDHUR

FSK
 

Kapiteni kosovar për përzgjedhet si instruktor në Akademinë e Mbretërisë së Bashkuar

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka pritur në takim  kapitenin e FSK-së Ismail Hoxha i cili poashtu është oficer i përzgjedhur për instruktor në Akademinë Ushtarake Mbretërore ,,Sundhurst” në Mbretërinë e Bashkuar. Përmes një njoftimi në Facebook Ministria e Mbrojtjes bënë të ditur se në këtë takim ishin poashtu të pranishëm edhe Ministri i Mbrojtjes, […]

rreth mishit
 

VIDEO – Isa Mustafa Mustafa komenton fotografinë e Lutfi Hazirit me Sami Lushtakun e Ukë Rugovën

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka komentuar një fotografi në të cilën nënkryetari i partisë, Lutfi Haziri, shihet në një tavolinë me ish-kryetarin e Skënderajt nga PDK, Sami Lushtakun, djalin e ish-Presidentit Ibrahim Rugova, Ukën, dhe figura tjera politike e ish-ushtarake të Kosovës. Fotografia e publikuar mbrëmë supozohet se është bërë […]

igor simiq
 

VIDEO: Momenti i përleshjes së deputetit Petroviq

Në videon e siguruar nga KALLXO.com shihet momenti i përleshjes në mes deputetit Slobodan Petroviq dhe dy personave të tjerë. Sot, Deputeti i partisë serbe SLS, Slobodan Petroviq fajësoi këshilltarin e ish-ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikalo për sulm ndaj tij. Ai në një konferencë për media tha se është sulmuar afër ndërtesës së Kuvendit.   […]

TË FUNDIT

FSK
 

Kapiteni kosovar për përzgjedhet si instruktor në Akademinë e Mbretërisë së Bashkuar

Kryeministri i vendit Ramush Haradinaj ka pritur në takim  kapitenin e FSK-së Ismail Hoxha i cili poashtu është oficer i përzgjedhur për instruktor në Akademinë Ushtarake Mbretërore ,,Sundhurst” në Mbretërinë e Bashkuar. Përmes një njoftimi në Facebook Ministria e Mbrojtjes bënë të ditur se në këtë takim ishin poashtu të pranishëm edhe Ministri i Mbrojtjes, […]

rreth mishit
 

VIDEO – Isa Mustafa Mustafa komenton fotografinë e Lutfi Hazirit me Sami Lushtakun e Ukë Rugovën

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës (LDK), Isa Mustafa, ka komentuar një fotografi në të cilën nënkryetari i partisë, Lutfi Haziri, shihet në një tavolinë me ish-kryetarin e Skënderajt nga PDK, Sami Lushtakun, djalin e ish-Presidentit Ibrahim Rugova, Ukën, dhe figura tjera politike e ish-ushtarake të Kosovës. Fotografia e publikuar mbrëmë supozohet se është bërë […]

igor simiq
 

VIDEO: Momenti i përleshjes së deputetit Petroviq

Në videon e siguruar nga KALLXO.com shihet momenti i përleshjes në mes deputetit Slobodan Petroviq dhe dy personave të tjerë. Sot, Deputeti i partisë serbe SLS, Slobodan Petroviq fajësoi këshilltarin e ish-ministrit të Bujqësisë, Nenad Rikalo për sulm ndaj tij. Ai në një konferencë për media tha se është sulmuar afër ndërtesës së Kuvendit.   […]

Tash

NA NDIQNI

‘Koprraci’ muajin ardhshëm premierë në  Teatrin ‘Adriana’ në Ferizaj

by Isa Vatovci
NA NDIQNI

Send this to a friend