array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(27) "https://kallxo.com/impakti/"
 }
}

Konfirmohet hulumtimi i KALLXO.com, ShSKUK-ja angazhoi kundërligjshëm këshilltarin ligjor

Bordi i ShSKUK-së i ka shkelur dy ligje dhe statutin e këtij institucioni kur e ka angazhuar me kontratë për shërbime pa asnjë procedurë këshilltarin ligjor, ...

Pas interesimit të KALLXO.com, Komuna e Prizrenit largon nga web- faqja dokumente që pëmbanin të dhëna personale të qytetarëve

Komuna e Prizrenit në web faqen e saj ka publikuar të gjitha dokumentet lidhur me legalizimet e objekteve të cilat kanë përmbajtur të dhëna personale të qytetarëve ...

Lipjani qyteti i parë me internet pa pagesë - VIDEO

Tash e disa javë qytetarët e Lipjanit kanë qasje në internet pa pagesë në sheshe dhe parqe të qytetit.

Ish-drejtori komunal në Prizren liron pozitat në AAK, pasi u dënua me burg pas hulumtimit të KALLXO.com

Ish-drejtori komunal në Prizren, Ilir Baldedaj i ka liruar të githa pozitat partiake në degën e Aleancës për Ardhmërinë e Kosovës në Prizren, pasi pas ...

Aktakuzë ndaj katër personave pas hulumtimit të ‘Drejtësia në Kosovë’

Dy vite pasi emisioni “Drejtësia në Kosovë” publikoi në dy seri hulumtimin e titulluar ‘Biznesi i Bombave’, Prokuroria Speciale, ka ngritur aktakuzë në Gjykatën e Prishtinës, kundë...

Pas hulumtimit të KALLXO.com, shkarkohet menaxheri i kontratës së sigurimit fizik në QKUK

Më tetë dhjetor KALLXO.com publikoi hulumtimin ‘Sallamadia në Infektivë’ ku tregon gjendjen nëpër klinikat ku trajtohen pacientët me COVID-19, në hulumtim shihej qartë se familjarëve ...