Foto: ZKM

Haradinaj: Sllovenia Shembull për Ndërtimin e Shtetit

Kryeministri i Republikës së Kosovës, Ramush Haradinaj ka takuar presidentin e Sllovenisë, Borut Pahor.

Haradinaj ka vlerësuar vizitën e Pahor dhe mbështetjen e Sllovenisë, duke thënë se ky vend shërben si shembull për ndërtimin e shtetit modern.

Vizita e kryetarit, Borut Pahor, në dhjetëvjetorin e pavarësisë sonë, e konfirmon mbështetjen e shtetit slloven edhe në konsolidimin ndërkombëtar të Kosovës. Sllovenia na shërben si shembull për ndërtimin e shtetit modern”, ka shkruar Haradinaj në facebook.

Kryeministri ka thënë se Sllovenia gjatë tërë kohës i ka ndihmuar Kosovës.

“Dhjetë vjet shtet me miqësi tradicionale me Republikën e Sllovenisë. Sllovenia i ka qëndruar në krah Kosovës në të gjitha etapat e ngritjes së saj./21Media

13 Shkurt 2018 - 14:33

RTV 21 13/02/2018 - 14:33
NDËRVEPRIMI0
Prishtina Insight
NA NDIQNI

Send this to a friend