array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(36) "https://kallxo.com/gjate/interviste/"
 }
}

Kryesia e Vetëvendosjes Nesër i Diskuton Dorëheqjet

Kryesia e Lëvizjes Vetëvendosje nesër do të takohet edhe njëherë për të diskutuar për dorëheqjet e fundit në këtë parti dhe pë...

Intervistë: Aleksandër Lumezi

Në intervistën për emisionin “Jeta në Kosovë”, Kryeprokurori i Shtetit, Aleksandër Lumezi, është përgjigjur në dhjetëra pyetje të Jeta Xharrës rreth aktivitetit të prokurorisë, ...

EKSKLUZIVE: Aleksandër Lumezi në Jeta në Kosovë

Në intervistën e parë televizive që nga koha kur është dekretuar kryeprokuror i shtetit, kryeprokurori Aleksandër Lumezi është përgjigjur në dhjetëra pyetje të autores së “Jeta ...

Albin Kurti: Gjërat që na Bashkojnë e na Ndajnë me LDK-në

Në një intervistë për gazetën Jeta në Kosovë, Kurti tha se Vetëvendosje i mban dyert e mbyllura për PDK-në edhe në nivelin lokal, pavarësisht se ...

Mediet e Huaja e ‘Zmadhuan dhe Thjeshtësuan’ Problemin e Radikalizimit Fetar

Edhepse trajtimi mediatik ndërkombëtar i luftëtarëve të huaj nga Kosova në Siri ka arritur t’i japi vëmendje ndërkombëtare çështjes së radikalizimit, shumë ...

Dokufest Është Duke e Transformuar Filmin Kosovar

Festivali i 16-të Ndërkombëtar i Filmit Dokumentar dhe të Shkurtër në Prizren, Dokufest, do të shfaqë gjithsej 253 filma në qytetin jugor të Kosovës nga 4 deri më 12 ...