array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(36) "https://kallxo.com/gjate/interviste/"
 }
}

Shqiprim Arifi: Qe një muaj presim takimin me Edi Ramën, por ai ka qenë në pushim

Kryetari i Komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi, në një intervistë për KALLXO.com ka deklaruar se deri më tani nuk ka folur me kryeministrin e Shqipërisë, ...

Analisti nga Beogradi: Nuk e di si do t’ia shpjegonte Vuçiqi shkëmbimin e territoreve opinionit në Serbi

Analisti nga Beogradi, Dragomir Angjelkoviq, thotë se nuk pret që Presidenti i Serbisë do ta jepte territorin e Luginës së Preshevës në këmbim të veriut të Kosovë...

Daniel Serwer: Me shkëmbimin e kufijve, Kosova rrëshqet prapa

Në një intervistë për emisionin “Jeta në Kosovë”, analisti amerikan, Daniel Serwer, shpjegon pse është duke e kundërshtuar idenë e Presidentit të Kosovës, Hashim Thaçi, pë...

Fatmir Sejdiu: Presidenti nuk ka mandat të diskutojë për korrigjimin e kufijve

Ish- Presidenti i Kosovës, Fatmir Sejdiu, në një intervistë për KALLXO.com thotë se Kushtetuta e Kosovës nuk ia lejon Presidentit Hashim Thaçi të diskutojë tema ...

Rruga deri te pushtimi i majave më të larta të botës

Arineta Mula alpiniste dhe vrapuese ka pushtuar majat më të larta botërore. Si alpiniste kosovare ajo është ballafaquar me sfida nga ma të ndryshmet për t’i vizituar ...

Përdhunim lufte në Bosnje: Kërkimi i një bije për të vërtetën

E lindur në Sarajevën e kohës së luftës nga një nënë që ishte përdhunuar në një kamp ndalimi, më pas e rritur nga prindër ...