array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(36) "https://kallxo.com/gjate/interviste/"
 }
}

Ballina e rastësishme në ‘Vogue’ e Kamala Harris bën bujë në internet

Paraqitja e ardhshme e Kamala Harris në revistën amerikane ‘Vogue’ ka shkaktuar kritika lidhur me shfaqjen e rastësishme dhe "të venitur", ndërkohë që ekipi i Zëvendë...

Agnesa Haxhiu nga KDI: Legjislatura e shtatë, më jetëshkurtëra në historinë e parlamentarizmit

Pas vendimit të Gjykatës Kushtetuese që rrëzoi Qeverinë e Kosovës dhe kërkoi shkuarjen në zgjedhje të jashtëzakonshme parlamentare, shumë shpejt pritet që të shpërndahet ...

Fazli Gajraku: Procesi i digjitalizimit me plotë sfida, duhet ndihma e Ministrisë së Kulturës

Vitin e kaluar Biblioteka Kombëtare e Kosovës, “Pjetër Bogdani” hapi zyrtarisht Bibliotekën digjitale. Qëllimi i themelimit të kësaj biblioteke është digjitalizimi i fondit bibliotekar ...

Besim Ugzmajli: Mes datave 25 dhe 28 dhjetor jepet premiera e radhës në Teatrin ‘Adriana’

Teatri i Qytetit të Ferizajt, “Adriana Abdullahu” (Adriana) është në vlugun e punës për realizimin e shfaqjes "Vizita e zonjës plakë" me regji të Sulejman Rushiti.

VIDEO: Klinika Infektive mbushet me pacientë të COVID-19

Klinika Infektive në Qendrën Klinike Universitare të Kosovës është e ngarkuar nga pacientët të cilët po kërkojnë tretman mjekësor, dhomat janë të mbushura me ...

Albin Kurti: Pas zgjedhjeve të ardhshme, situata do të ndryshojë radikalisht

Në një intervistë të gjatë, Albin Kurti flet rreth aktakuzës së Gjykatës Speciale, pasojave politike, zgjedhjeve të reja dhe synimin e tij për t’u rikthyer në ...