array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(34) "https://kallxo.com/gjate/hulumtim/"
 }
}

Dyshime të forta se tenderi 155 mijë euro u fitua përmes dokumentacionit të falsifikuar 

Kompania “ARF Sh.P.K” ka arritur të nënshkruajë një kontratë për ‘furnizim me material zyrtar’ në vlerë 155 mijë euro me Komunën e Gjilanit falë një dokumenti ...

Komuna e Skenderajt ia jep me qira për 200 euro në muaj pronën komunale gruas së zyrtarit të PDK-së

Objekti i cili dikur ishte në shërbim të qytetarëve të Skenderajt për nevoja stomatologjike dhe një pjesë për pediatri, iu është dhënë me qira në ...

Dyshimet se ministri Çeku shkeli rregulloren për punë e Këshillit Drejtues të Baletit Kombëtar kur emëroi anëtarët e rinj të këtij këshilli

Në fund të tetorit që shkoi, ministri i Kulturës, Rinisë dhe Sportit, Hajrulla Çeku emëroi Këshillin e ri Drejtues (KD) të Baletit Kombëtar të Kosovës (...

Ballkani Perëndimor pa mundësi për gratë

Diku më shumë e diku më pak, në pesë vendet: Shqipëri, Kosovë, Mali të Zi, Serbi dhe Maqedoni të Veriut, punësimi i grave është larg standardit dhe me ...

Reportazh nga Afganistani: I drogojmë fëmijët tanë të uritur për t'i vënë në gjumë sa më lehtë

Afganët po u japin fëmijëve të tyre të uritur ilaçe për t'i qetësuar - të tjerët i kanë shitur vajzat dhe organet e ...

Emigranti shqiptar: Do të doja të mos kisha provuar asnjëherë të futem ilegalisht në Britaninë e Madhe

"Nuk kërkova azil, u thashë se jam emigrant ekonomik", thotë Artani. “Na dhanë qese plastike me gjërat tona, më thanë nesër në mëngjes do të ktheheni ...