array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(34) "https://kallxo.com/gjate/hulumtim/"
 }
}

Deçani i AAK-së

E qeverisur për një kohë të gjatë nga partia e Ramush Haradinajt, komuna e Deçanit është njëra nga komunat me më së paku probleme në infrastrukturën ...

Pas raportimit të KALLXO.com, ATK e dërgon në Anti Korrupsion zyrtarin e saj

Divizioni i Standardeve Profesionale në Administratën Tatimore të Kosovës e ka dërguar në Agjencinë Kundër Korrupsion, zyrtarin Burim Troni, pas raportimit të KALLXO.com, në lidhje ...

Politika pas plehrave: Kush është biznesmeni në hije i monopolit të inceneratorëve

I afërt me ish-ministrin e Financave, Arben Ahmetaj dhe me lidhje në të dyja krahët e politikës, Mirel Mërtiri qëndron në hijen e koncesioneve të ...

Ëndrrat e Agim Bahtirit për Mitrovicën e zhvilluar

Nga diaspora Agim Bahtiri erdhi me premtimin që Mitrovicën do ta bënte një komunë ku do lulëzonte ekonomia dhe do të ulej papunësia.

Hashim Thaçi e paguan 7 mijë euro në muaj William Walkerin për ta këshilluar (DOKUMENT)

Që nga muaji gusht, Zyra e Presidentit Hashim Thaçi ka lidhur kontratë me Fondacionin e ish-shefit të Misionit Verifikues të OSBE-së në Kosovë, William Walker, për këshilla ...

Përfitimet e bankave në kohë pandemie

Bankat komerciale në Kosovë nuk treguan asnjë lloj ndjeshmërie me qytetarët e prekur financiarisht nga pandemia COVID-19. BIRN ka gjetur dhjetëra raste të qytetarëve që aplikuan ...