array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(34) "https://kallxo.com/gjate/hulumtim/"
 }
}

Njeriu i PDK-së emërohet anëtar i Komisionit të Pavarur të Mediave

Granit Musliu, ish-nënkryetar i Rinisë Demokratike të Kosovës në Skenderaj, është zgjedhur anëtar i Komisionit të Pavarur të Mediave.

Marcos dhe Soldado: Të shtënat në Kolumbi që ndriçuan lidhjet e drogës me Ballkanin

BIRN i përafron orët e fundit të një serbi në shtëpinë një trafikanti të dyshuar të drogës në Kolumbi, duke ofruar një pasqyrë të shkurtër ...

Nën flamurin kozak, lidhjet ruse me luftëtarët ballkanikë janë bërë më të forta 

Grupet ruse kozake po ndërtojnë lidhje me serbët në Ballkan. Por, a janë ata vetëm duke e promovuar Rusinë apo edhe duke gjetur luftëtarë për ...

Vëllai i Xhafer Gashit dhe asamblisti i AAK-së emërohet U.D. i zëvendësdrejtorit në KEK

Enver Gashi, vëllai i kryetarit të Obiliqit, Xhafer Gashi dhe njëkohësisht asamblisti i AAK-së në Kuvendin Komunal të Obiliqit, në fillim të muajit shtator është emëruar ...

Kompania që fitoi 29 kontrata në komunën e Drenasit 

Kompania “N.N.T Milazim Shala” ka fituar të paktën 29 kontrata e aneks-kontrata nga Komuna e Drenasit në vlerë prej 1,7 milionë euro. Kjo kompani i ka fituar këta ...

Biznesi i asamblistit të Vetëvendosjes fitoi 6 kontrata nga komuna e Prizrenit

Komuna e Prizrenit, e cila udhëhiqet nga Mytaher Haskuka, i ka dhënë 6 kontrata kompanisë “N.N.T Shabanaj”, i cili është në pronësi familjare të Adem Shabanaj, ...