array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(33) "https://kallxo.com/gjate/analize/"
 }
}

Lufta e zbehtë ndaj gjuhës së urrejtjes në rrjetet sociale

Në tingujt e muzikës e me pranin e ngjyrave të ylberit, 9 qershori i këtij viti kishte mbledhur me qindra persona në sheshin “Skënderbeu” në Prishtinë për ...

BE-ja do përballet me dimër të tmerrshëm në mungesë të gazit

Ministri i Energjisë i Belgjikës i ka paralajmëruar se vendet e BE-së do të përballen me pesë deri në 10 dimra të tmerrshëm nëse nuk bë...

Nuk dihen detajet e propozimit të BE-së për targa neutrale mes Kosovës dhe Serbisë

Përdorimi i targave neutrale është dhënë si opsion nga BE-ja gjatë takimit në Bruksel, për të zgjidhur çështjen e targave mes Kosovës dhe Serbisë.

Cila është kostoja e luftës së Rusisë në Ukrainë?

Pushtimi i Ukrainës nga Rusia më 24 shkurt ka lënë dhjetëra mijëra të vdekur, miliona të zhvendosur dhe ka ngjallë grindje ekonomike në mbarë botën.

Greva në arsim e padrejtë ndaj nxënësve, thirrje për dialog mes qeverisë dhe sindikatave

1 shtatori i sivjetëm pritet që bankat shkollore t’i gjejë boshe pas njoftimit të Bashkimit të Sindikatave të Pavarura të Kosovës (BSPK) se greva në arsim dhe sektorë ...

Cilat janë pritjet e takimit në Bruksel mes kryeministrit Kurti dhe presidentit Vuçiq

Vetëm edhe dy ditë kanë mbetur nga dita kur kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar Vuçiq do të takohen në Bruksel më 18 gusht, ...