array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(33) "https://kallxo.com/gjate/analize/"
 }
}

Thirrja për mbështetje të autorit, MKRS ‘harron’ krijuesit e rinj

Lista e përfituesve të përzgjedhur për mbështetje për botimin e veprave të tyre nga thirrja publik e Ministrisë së Kulturës, Rinisë dhe Sportit pë...

Kontrolluesi i fakteve të BIRN: “Aneksi i impelementimit” të marrëveshjes Kosovë - Serbi nuk po implementohet

Para bisedimeve që kanë filluar sot në Bruksel mes kryeministrit të Kosovës, Albin Kurti, dhe presidentit të Serbisë, Aleksandër Vuçiq, BIRN ka një vështrim mbi (mos)...

Takimi në Bruksel - Çka pritet nga përballja Kurti-Vuçiq?

Kryeminstri i Kosovës, Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë, Aleksandar Vuçiq, do të takohen në Bruksel në një takim të nivelit të lartë, i pari ky që prej ...

Banorët protestojnë për ndërtimin e hidrocentralit në Soponicë të Kaçanikut, Ministria ndërpret punimet

Banorët e fshatit Soponicë të Kaçanikut kanë protestuar kundër ndërtimit të një hidrocentrali. Rreth 20 qytetarë bllokuan punën e ekskavatorit të kompanisë që kishte filluar punë...

Sa para harxhoi Kuvendi i Kosovës për dreka zyrtare?

Mbi 40 mijë euro i kanë kushtuar buxhetit të shtetit drekat zyrtare të kryeparlamentarit Glauk Konjufca dhe anëtarëve tjerë të Kuvendit të Kosovës në gjashtë muajt e parë ...

Shkrimi i emrave gabim, cila është forma e saktë për të shënuar emrat në gjuhën shqipe

Emrat përcaktojnë një lloj identiteti dhe kanë efekte të fuqishme psikologjike për njerëzit. Andaj dhe njerëzit kujdesen që fëmijëve të tyre t`u gjejnë ...