array(1) {
 [0]=>
 array(2) {
  ["archive_color"]=>
  string(7) "#AE1919"
  ["menu_attr"]=>
  string(28) "https://kallxo.com/emisione/"
 }
}

Pas 10 vitesh në arrati, arrestohet në Belgjikë i dyshuari për vrasje në Junik

Policia e Kosovës njofton se është arrestuar personi që dyshohet  për vrasje të rëndë në mëhallën Çok të Junikut dhe më pas ishte arratisur nga ...

300 euro gjobë, 3 pikë negative dhe 3 muaj ndalesë për shoferin që tejkaloi shpejtësinë

Policia e Kosovës ka njoftuar se ka identifikuar dhe gjobitur një shofer, i cili në zonën ku kufizimi i shpejtësisë është 100 km/h ka vozitur 172 km/h.

Skandali i drejtësisë, gjykatësi trajton ankesën e gruas së tij

Një hulumtim i cili transmetohet sonte në #KallxoPernime denoncon mënyrën se si gjykatësi i Gjykatës së Apelit, Hashim Çollaku ka gjykuar një lëndë ku gruaja ...

Hulumtim - Pamjet denoncojnë gjykatësin tek negocion lëndën në zyrën e tij

Një hulumtim i KALLXO.com zbardhë sonte një dosje mjaft interesante në rajonin e Kaçanikut.

E kishe lënë veturën për një kohë të gjatë në parking, ia vjedhin hajnat

Policia e Kosovës ka njoftuar se një grua ka raportuar se i është vjedhur vetura të cilën e kishte parkuar që një kohë të gjatë.

Ia rrahin burrin, gruaja sulmon fizikisht të dyshuarit

Policia e Kosovës ka njoftuar për një rast në Pejë ku një burrë ka raportuar se pas një mosëmarrëveshje është sulmuar fizikisht nga dy të dyshuar.