Dyzetë persona të vdekur nga sulmet në Zelandën e Re

Kryeministrja e Zelandës së Re, Jacinda Ardern ka thënë se 40 persona kanë vdekur dhe 20 të tjerë janë plagosur rëndë si pasojë e disa të shtënave në dy xhami në qytetin, Kristçërç. Ajo e ka përshkruar këtë ngjarje si sulm terrorist dhe një nga “ditët më të rënda” për këtë vend. Tre burra dhe … Continue reading Dyzetë persona të vdekur nga sulmet në Zelandën e Re