// E premte ORA 21:20

0

27 Maj 2019

Transferi i dyshimtë i milionave nga Skenderaj në Turqi

Drejtësia në Kosovë

Të premten, emisioni “Drejtësia Në Kosovë” transmetoi hulumtimin që zbulon të dhëna nga një dosje financiare e një grupi të dyshuar të cilët kanë transferuar rreth dy milionë euro nga banka në Skenderaj për në bankat turke.

Hulumtimi që përdor të dhëna financiare nga një hetim i një grupi të drogës zbardh se prokuroria e Mitrovicës kishte anashkaluar hetimin e rrjedhjes së parave.

Dosja e fjetur për më shumë se dy vite është zbuluar nga ekipi i Drejtësia në Kosovë.

Në pjesën e dytë të emisionit “Drejtësia në Kosovë” transmetoi rrëfimin e një prindi nga Gjakova i cili ka ngritur dyshime për parregullsi gjatë operimit të së bijës së tij në Spitalin Rajonal të Gjakovës.

Vajza e Zymer Lulashit nga Gjakova kishte vdekur më 19 mars të këtij viti pas një ndërhyrjeje kirurgjike.

Si e rrëfen babai vdekjen e të bijës dhe bashkëbisedimin me doktorin që i operoi vajzën?

Si priti babai i Dëshira Lulashit për një orë autoambulancë për ta transferuar të bijën nga Spitali i Gjakovës në QKUK?

Gjithashtu në emisionin e sotëm mund të ndiqni edhe arsyetimin e doktorit që operoi vajzën e Zymer Lulashit.

Çka thotë drejtori i Spitalit Rajonal të Gjakovës në lidhje me rastin?

Cilat veprime i ka ndërmarrë prokuroria dhe policia pas marrjes se raportit për një vdekje të dyshimtë në QKUK?

 

NDËRLIDHUR

pulla postare
 

Kosova nderon figurën dhe kontributin e presidentit Wilson me pullë postare

Kryeministri Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në ceremoninë e promovimit të pullës postare dedikuar ish-presidentit amerikan Woodrow Wilson. Promovimi i kësaj pulle postare është bërë sot pasdite në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës “Pjetër Bogdani” dhe vjen me rastin e 100 vjetorit të Konferencës së Parisit, ku ish-presidenti amerikan Wilson ishte më meritori për ekzistimin e […]

Fatmir Limaj
 

Fatmir Limaj kritikon Shpend Ahmetin

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka folur para një grupi qytetarësh në Prishtinë, gjatë të cilit tubim në këtë parti u tha se u anëtarësuan qindra persona. Ai ka thënë se kryeqyteti i Kosovës po vuan nga mosmarrja e vendimeve nga kryetari, Shpend Ahmeti, ndonëse nuk ia ka përmendur emrin. “Ne jetojmë këtu në […]

Nisma Social Demokarate
 

NISMA thotë se në Prishtinë iu bashkuan 880 anëtarë të rinj

Partia që udhëhiqet nga zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se shumë anëtarë të rinj nga Prishtina i janë bashkuar kësaj partie. Në një postim në “Facebook”, Nisma ka thënë se 880 anëtarë të rinj nga sot janë me këtë parti. Disa prej anëtarësimeve të reja, sipas kësaj partie, vijnë nga nëndegët në Arbëri, […]

Hashim Thaçi
 

Thaçi takon ministren e Jashtme të Norvegjisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka takuar në një darkë pune ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. “Darkë pune me Ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Norvegjia e ka përkrahur Kosovën në çdo fazë të shtetndërtimit dhe vazhdon ta përkrah fuqishëm edhe në integrimin euroatlantik”, ka shkruar Thaçi në […]

levizja vetevensodje
 

LVV- Haradinajt: Po gënjen

Partia e Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se kryeministri Ramush Haradinaj nuk e tha të vërtetën kur u deklarua për uljen e papunësisë në vend. Në një postim në “Facebook”, LVV thotë se papunësia është rritur për 2 mijë e 253 persona. “Kryeministri, ditë më parë, deklaroi rrejshëm për ulje të papunësisë në vendin […]

 

FOTO: Heroizmi i policëve, qytetarit i shpëtohet jeta

Një pjesëtar i Njësive Speciale, komandanti i Policisë, Kristë Gjoka dhe disa qytetarë kanë arritur ta kapin për këmbë një person që tentonte të hidhej nga një lartësi e madhe. Ngjarja ka ndodhur para pak minutash në Gjakovë, te vendi i njohur si Ura e Talit. Qytetari është shpëtuar në momentet e fundit në një […]

TË FUNDIT

pulla postare
 

Kosova nderon figurën dhe kontributin e presidentit Wilson me pullë postare

Kryeministri Ramush Haradinaj ka marrë pjesë në ceremoninë e promovimit të pullës postare dedikuar ish-presidentit amerikan Woodrow Wilson. Promovimi i kësaj pulle postare është bërë sot pasdite në Bibliotekën Kombëtare të Kosovës “Pjetër Bogdani” dhe vjen me rastin e 100 vjetorit të Konferencës së Parisit, ku ish-presidenti amerikan Wilson ishte më meritori për ekzistimin e […]

Fatmir Limaj
 

Fatmir Limaj kritikon Shpend Ahmetin

Kryetari i Nismës Socialdemokrate, Fatmir Limaj, ka folur para një grupi qytetarësh në Prishtinë, gjatë të cilit tubim në këtë parti u tha se u anëtarësuan qindra persona. Ai ka thënë se kryeqyteti i Kosovës po vuan nga mosmarrja e vendimeve nga kryetari, Shpend Ahmeti, ndonëse nuk ia ka përmendur emrin. “Ne jetojmë këtu në […]

Nisma Social Demokarate
 

NISMA thotë se në Prishtinë iu bashkuan 880 anëtarë të rinj

Partia që udhëhiqet nga zëvendëskryeministri i Kosovës, Fatmir Limaj, ka thënë se shumë anëtarë të rinj nga Prishtina i janë bashkuar kësaj partie. Në një postim në “Facebook”, Nisma ka thënë se 880 anëtarë të rinj nga sot janë me këtë parti. Disa prej anëtarësimeve të reja, sipas kësaj partie, vijnë nga nëndegët në Arbëri, […]

Hashim Thaçi
 

Thaçi takon ministren e Jashtme të Norvegjisë

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi ka takuar në një darkë pune ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. “Darkë pune me Ministren e Jashtme të Norvegjisë, Ine Marie Eriksen Søreide. Norvegjia e ka përkrahur Kosovën në çdo fazë të shtetndërtimit dhe vazhdon ta përkrah fuqishëm edhe në integrimin euroatlantik”, ka shkruar Thaçi në […]

levizja vetevensodje
 

LVV- Haradinajt: Po gënjen

Partia e Albin Kurtit, Lëvizja Vetëvendosje, ka thënë se kryeministri Ramush Haradinaj nuk e tha të vërtetën kur u deklarua për uljen e papunësisë në vend. Në një postim në “Facebook”, LVV thotë se papunësia është rritur për 2 mijë e 253 persona. “Kryeministri, ditë më parë, deklaroi rrejshëm për ulje të papunësisë në vendin […]

Tash

NA NDIQNI

Thaçi takon ministren e Jashtme të Norvegjisë

by Valon Fana
NA NDIQNI

Send this to a friend