// E premte ORA 21:20

0

26 Nëntor 2018

Shpresat e të dënuarve për terrorizëm

Drejtësia në Kosovë

Një hulumtim i emisionit ‘Drejtësia në Kosovë’ solli dëshmi ekskluzive për gjendjen në të cilën ndodhen të rikthyerit nga lufta në Siri.

Hulumtimi tregon se komuna e Hanit të Elezit nuk ka asnjë psikolog të punësuar ndërsa në komunën e Kaçanikut familjet e të vrarëve nuk arrijnë të marrin ndihmat sociale.

Emisioni sjell intervistat me dy të rikthyer nga Siria dhe përfaqësues të institucioneve lokale e qendrore që merren me këtë veprimtari.

NDËRLIDHUR

transformimi i fsk
 

Ambasadori amerikan: Votimi për FSK-në, historik

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, e ka quajtur ‘historik’ votimin e nesërm të tri ligjeve me të cilat Kuvendi i Kosovës do ta nisë procesin e transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Në një deklaratë të postuar të enjten në Twitter, Kosnett përsëriti se SHBA do ta mbështesë […]

spitalet
 

ShKSUK  e sheh si sukses vitin 2018

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës ka prezantuar rezultatet e punës gjatë vitit 2018. Drejtori i përgjithshëm i ShSKUK-së, Basri Sejdiu, tha se në kohën kur ai e ka marrë drejtimin e QKUK-sw e ka gjetur në gjendje jo të mirë, duke e cilësuar vitin 2018 si vit i të arriturave të mëdha në […]

skënderbeu
 

Nesër në Universitetin e Prizrenit ‘Ukshin Hoti’ mbahet ligjëratë për Skënderbeun

Studiuesi Bedri Muhadri do të mbajë nesër, më 14 dhjetor 2018, në Universitetin Publik “Ukshin Hoti” në Prizren ligjëratën “Gjergj Kastrioti – Skënderbeu identiteti historik shqiptar”. Ligjërata mbahet në kuadër të Vitit mbarëkombëtar të Skënderbeut dhe mbahet në amfiteatrin e Fakultetit Ekonomik të “Ukshin Hotit” duke filluar nga ora 11:00. Historiani Muhadri gjatë ligjëratës së […]

TË FUNDIT

transformimi i fsk
 

Ambasadori amerikan: Votimi për FSK-në, historik

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Kosovë, Philip Kosnett, e ka quajtur ‘historik’ votimin e nesërm të tri ligjeve me të cilat Kuvendi i Kosovës do ta nisë procesin e transformimit të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Në një deklaratë të postuar të enjten në Twitter, Kosnett përsëriti se SHBA do ta mbështesë […]

spitalet
 

ShKSUK  e sheh si sukses vitin 2018

Shërbimi Spitalor dhe Klinik Universitar i Kosovës ka prezantuar rezultatet e punës gjatë vitit 2018. Drejtori i përgjithshëm i ShSKUK-së, Basri Sejdiu, tha se në kohën kur ai e ka marrë drejtimin e QKUK-sw e ka gjetur në gjendje jo të mirë, duke e cilësuar vitin 2018 si vit i të arriturave të mëdha në […]

skënderbeu
 

Nesër në Universitetin e Prizrenit ‘Ukshin Hoti’ mbahet ligjëratë për Skënderbeun

Studiuesi Bedri Muhadri do të mbajë nesër, më 14 dhjetor 2018, në Universitetin Publik “Ukshin Hoti” në Prizren ligjëratën “Gjergj Kastrioti – Skënderbeu identiteti historik shqiptar”. Ligjërata mbahet në kuadër të Vitit mbarëkombëtar të Skënderbeut dhe mbahet në amfiteatrin e Fakultetit Ekonomik të “Ukshin Hotit” duke filluar nga ora 11:00. Historiani Muhadri gjatë ligjëratës së […]

rasti medicus
 

Rasti ‘MEDICUS’, Lutfi Dervishi lirohet nga paraburgimi

Lutfi Dervishit pronarit të Klinikës “Medicus” i cili nga Prokuroria akuzohet për trafikim me qenie njerëzore dhe krim të organizuar i është ndërprerë masa e paraburgimit. Lajmin për KALLXO.com e ka bërë të ditur tashmë mbrojtësi i tij, avokati Besnik Berisha. Berisha për redaksinë e KALLXO.com tha se të mbrojturit të tij Lutfi Dervishit, Gjykata […]

Tash

NA NDIQNI

Ministri i Drejtësisë diskuton për themelimin e Gjykatës  Komerciale- Tregtare

by Afërdita Fejzullahu
NA NDIQNI

Send this to a friend