// E premte ORA 21:20

0

12 Nëntor 2018

Polici serb në rrjetin e drogës

Drejtësia në Kosovë

Në edicionin e së premtes, emisioni “Drejtësia në Kosovë” transmetoi reportazhin e zhvilluar në bashkëpunim me Prokurorinë e Shtetit për hetimin e njërit prej grupeve të mëdha të trafikimit të narkotikëve.

Hulumtimi sjell detaje për përfshirjen e një polici të Beogradit në këtë rrjet dhe mbrojtjen që ai i ka dhënë grupit për të vepruar lirshëm me trafikun e drogës.

Filmimet ekskluzive tregojnë momentet e arrestimit dhe zbulimit të sasive të drogës në një bunker brenda një rimorkioje.

Në pjesën e dytë, emisioni “Drejtësia në Kosovë” sjell reportazhin e filmuar në bashkëpunim me Administratën Tatimore të Kosovës në identifikimin e autobusëve kamionëve dhe makinave të cilat transportojnë mallra pa kuponë fiskalë.

NDËRLIDHUR

vrasja e gazetares
 

IRA e Re merr përgjegjësinë për vrasjen e gazetares

Grupi i ashtuquajtur IRA e Re e pranoi përgjegjësinë për vrasjen e gazetares Lyra McKee në Irlandën e Veriut. Përmes një deklarate, grupi tha se kërkon “falje të sinqertë” për familjen dhe miqtë e saj. McKee, 29 vjeçe, u qëllua në kokë të enjten e kaluar, derisa mbulonte disa trazira në qytetin Londonderi. Grupi i […]

ligji për qeverinë
 

Ligji që përgjysmon Qeverinë

  Qeveria e Kosovës është një prej qeverive më të mëdha në Evropë pasi përbëhet nga gjithsejtë 21 ministra, 5 zëvendëskryeministra si dhe rreth 80 zëvendësministra. Por numri i ministrave dhe zëvendësve të tyre pritet të ulet, në rast se Qeveria e tanishme arrinë të përfundojë Ligjin për Qeverinë i cili është në fazën e […]

vdekja e te riut
 

Kryeministri kërkon hetim për vdekjen e të riut nga shembja e hotelit ‘Adriatik’ në Mitrovicë

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka shprehur ngushëllimet lidhur me vdekjen e të riut Visar Behrami nga shembja e hotelit Adriatiku në Mitrovicë. Haradinaj përmes një postimi në Facebook, ka kërkuar nga institucioneve relevante që të hetojnë të gjitha rrethanat e këtij incidenti. Postimi i plotë i kryeministrit Ramush Haradinaj: I pikëlluar me lajmin për […]

Aksident
 

Aksident te salla ‘1 Tetori’ në Prishtinë – FOTO

Një aksident trafiku ka ndodhur para pa çastesh në udhëkryqin tek salla “1 Tetori” në Prishtinë. Në aksident është përfshirë një autobus. Ende nuk dihen shkaqet e këtij aksidenti dhe as nëse ka të lënduar. Policia janë në vendin e ngjarjes duke u marrë më rastin.       Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

moti
 

Moti i vranët dhe reshje shiu

Instituti Hidrometeorologjik i Kosovës njoftoi se sot mbi vendin tonë do të mbajë mot me vranësira dhe reshje shiu. Temperaturat minimale parashihen të lëvizin ndërmjet 4-6 gradë celsius, ndërsa maksimalet e ditës parashihen të lëvizin ndërmjet 16-18 gradë celsius. Shtypja atmosferike do të ketë luhatje, por duke i ruajtur vlerat e normales. Do të fryjë […]

TË FUNDIT

vrasja e gazetares
 

IRA e Re merr përgjegjësinë për vrasjen e gazetares

Grupi i ashtuquajtur IRA e Re e pranoi përgjegjësinë për vrasjen e gazetares Lyra McKee në Irlandën e Veriut. Përmes një deklarate, grupi tha se kërkon “falje të sinqertë” për familjen dhe miqtë e saj. McKee, 29 vjeçe, u qëllua në kokë të enjten e kaluar, derisa mbulonte disa trazira në qytetin Londonderi. Grupi i […]

ligji për qeverinë
 

Ligji që përgjysmon Qeverinë

  Qeveria e Kosovës është një prej qeverive më të mëdha në Evropë pasi përbëhet nga gjithsejtë 21 ministra, 5 zëvendëskryeministra si dhe rreth 80 zëvendësministra. Por numri i ministrave dhe zëvendësve të tyre pritet të ulet, në rast se Qeveria e tanishme arrinë të përfundojë Ligjin për Qeverinë i cili është në fazën e […]

vdekja e te riut
 

Kryeministri kërkon hetim për vdekjen e të riut nga shembja e hotelit ‘Adriatik’ në Mitrovicë

Kryeministri i vendit, Ramush Haradinaj ka shprehur ngushëllimet lidhur me vdekjen e të riut Visar Behrami nga shembja e hotelit Adriatiku në Mitrovicë. Haradinaj përmes një postimi në Facebook, ka kërkuar nga institucioneve relevante që të hetojnë të gjitha rrethanat e këtij incidenti. Postimi i plotë i kryeministrit Ramush Haradinaj: I pikëlluar me lajmin për […]

Aksident
 

Aksident te salla ‘1 Tetori’ në Prishtinë – FOTO

Një aksident trafiku ka ndodhur para pa çastesh në udhëkryqin tek salla “1 Tetori” në Prishtinë. Në aksident është përfshirë një autobus. Ende nuk dihen shkaqet e këtij aksidenti dhe as nëse ka të lënduar. Policia janë në vendin e ngjarjes duke u marrë më rastin.       Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

Vala
 

Komisioni Hetimor për VALA dhe PTK sërish mblidhet sot

  Komisioni Hetimor Parlamentar në lidhje me gjendjen në PTK dhe Vala sot do të mbajë mbledhje. Rendi i ditës: Miratimi i rendit të Ditës; Caktimi i orarit dhe listës së dëshmitarëve që do të intervistohen; Plotësimi i listës së eksperteve që do të angazhohen; 4. Të ndryshme. Shpërndaje Cicëroje 1 Print Email

Tash

NA NDIQNI

Kryeministri kërkon hetim për vdekjen e të riut nga shembja e hotelit 'Adriatik' në Mitrovicë

by Naim Krasniqi
NA NDIQNI

Send this to a friend