// E premte ORA 21:20

0

19 Nëntor 2018

Polici në rrjetin e kokainës

polici ne rrjetin e kokaines

Emisioni “Drejtësia në Kosovë” të premten transmetoi xhirime nga aksionin e policisë nën drejtimin e Prokurorisë Themelore të Ferizajt për shkatërrimin e grupit të dilerëve të kokainës në këtë qytet.

Si arriti që një grup prej gjashtë personash të përfshihen në rrjetin e shpërndarjes së kokainës?

Çfarë masash janë ndërmarrë nga prokuroria dhe policia për të arrestuar të dyshuarit?

Çfarë provash përdori Kryeprokurori Shukri Jashari për të bindur gjykatën në lidhje me caktimin e paraburgimit?

Cili ishte roli i policit të përfshirë në rrjetin e grupit të dilerëve të kokainës?

NDËRLIDHUR

Prokuroria
 

Kërkohet paraburgim ndaj të dyshuarve për grabitje dhe vjedhje

Prokuroria Themelore në Ferizaj, ka paraqitur kërkesë pranë Gjykatës Themelore në Ferizaj për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit H.V. dhe R.B, të dyshuar për grabitje dhe përkatësisht vjedhje. Prokuroria ka njoftuar se H.V gjendet në ndalim që nga data 11 dhjetor 2018, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën […]

Hashim Thaçi
 

Reagimi i ‘vonuar’ i presidentit për ftesat e Speciales

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, për disa ditë me radhë nuk doli me asnjë reagim për ftesave që iu janë bërë ish pjesëtareve të UÇK-së, nga Gjykata Speciale. KALLXO.com, i ka drejtuar pyetje paraditen e së enjtes zyrës së presidentit për të marr qëndrimin e tij sa iu përket këtyre ftesave. Por, pasdite Thaçi, kishte […]

FSK
 

Thaçi me uniformë ushtarake, rreshton FSK-në (FOTO)

Për herë të parë qëkur e ka hequr nga trupi uniformën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është paraqitur sot në uniformë ushtarake, me atë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Gjatë një inspektimi që i ka bërë trupave të FSK-së në kazermën “Adem Jashari”, Presidenti Thaçi, si komandant i forcave […]

ushtria
 

Seanca për formimin e ushtrisë nesër në orën 10

Seanca plenare e Kuvendit të Kosovës për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forcën e Armatosur të Kosovës do të mbahet nesër në ora 10:00. Sipas një njoftimi nga Kuvendi në rend dite do të jetë shqyrtimi i këtyre tri projektligjeve: 1. Shqyrtimi i dytë i Projektligjit për Ministrinë e Mbrojtjes, 2. Shqyrtimi […]

Malishevë
 

Largohen dy deponi ilegale të mbeturinave inerte në Malishevë

Në kuadër të aksionit nacional ‘Ta pastrojmë Kosovën’, Komuna e Malishevës, përkatësisht Drejtoria e Shërbimeve Publike, në fshatrat Drenoc dhe Carrallukë, ka larguar dy pika ilegale të mbeturinave inerte. Sipas koordinatorit komunal Naser Morina, ky aksion është realizuar në bashkëpunim me ndërmarrjen ndërtimore ‘Burimi’, e cila me makinerinë e vet, ka bërë largimin e mbeturinave […]

TË FUNDIT

Prokuroria
 

Kërkohet paraburgim ndaj të dyshuarve për grabitje dhe vjedhje

Prokuroria Themelore në Ferizaj, ka paraqitur kërkesë pranë Gjykatës Themelore në Ferizaj për caktimin e masës së paraburgimit kundër të pandehurit H.V. dhe R.B, të dyshuar për grabitje dhe përkatësisht vjedhje. Prokuroria ka njoftuar se H.V gjendet në ndalim që nga data 11 dhjetor 2018, për shkak të dyshimit të bazuar se ka kryer veprën […]

Hashim Thaçi
 

Reagimi i ‘vonuar’ i presidentit për ftesat e Speciales

Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, për disa ditë me radhë nuk doli me asnjë reagim për ftesave që iu janë bërë ish pjesëtareve të UÇK-së, nga Gjykata Speciale. KALLXO.com, i ka drejtuar pyetje paraditen e së enjtes zyrës së presidentit për të marr qëndrimin e tij sa iu përket këtyre ftesave. Por, pasdite Thaçi, kishte […]

FSK
 

Thaçi me uniformë ushtarake, rreshton FSK-në (FOTO)

Për herë të parë qëkur e ka hequr nga trupi uniformën e Ushtrisë Çlirimtare të Kosovës, Presidenti i Kosovës Hashim Thaçi është paraqitur sot në uniformë ushtarake, me atë të Forcës së Sigurisë së Kosovës. Gjatë një inspektimi që i ka bërë trupave të FSK-së në kazermën “Adem Jashari”, Presidenti Thaçi, si komandant i forcave […]

ushtria
 

Seanca për formimin e ushtrisë nesër në orën 10

Seanca plenare e Kuvendit të Kosovës për transformimin e Forcës së Sigurisë së Kosovës në Forcën e Armatosur të Kosovës do të mbahet nesër në ora 10:00. Sipas një njoftimi nga Kuvendi në rend dite do të jetë shqyrtimi i këtyre tri projektligjeve: 1. Shqyrtimi i dytë i Projektligjit për Ministrinë e Mbrojtjes, 2. Shqyrtimi […]

Arrestimi
 

FSK-ja konfirmon arrestimin e qytetarit serb

Një burrë i komunitetit serb është arrestuar nga policia e FSK-së pasi kishte hyrë në parkingun e Ministrisë së FSK-së i paautorizuar. Kështu konfirmoi për KALLXO.com, Ibrahim Shala, drejtor i Departamentit për Marrëdhënie me Publikun në Ministrinë e FSK-së. Sipas Shalës dyshimet e para tregojnë se personi në fjalë i pa informuar ka hyrë me […]

Tash

NA NDIQNI

Thaçi me uniformë ushtarake, rreshton FSK-në (FOTO)

by Përparim Isufi
NA NDIQNI

Send this to a friend